Artykuły

Co to jest auto detailing i dlaczego warto skorzystać?

Co to jest auto detailing? Dlaczego warto skorzystać z usługi tego rodzaju? Czy detailing obejmuje także usuwanie rys lub nakładanie powłoki ochronnej? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w niniejszym artykule. 

Chcesz przywrócić blask swojemu samochodowi? Interesuje Cię kosmetyka samochodowa, usuwanie rys, impregnacja skór czy folie ochronne? Bez względu na Twoje potrzeby, wszystko załatwisz, wybierając taką usługę jak car detailing. Czym jest auto detailing, na czym polega i jakie dokładnie czynności obejmuje? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Co to jest auto detailing?

Eksploatowany samochód nigdy nie będzie wyglądał tak, jak w dniu, gdy wyjechał z salonu. Nawet jeśli będziesz go regularnie myć, nie uchronisz pojazdu przed ryskami czy czynnikami, które sprawiają, że lakier po jakimś czasie traci swój połysk oraz blask. Warto wiedzieć, że myjnie automatyczne również mogą być powodem powstawania na samochodzie uszkodzeń. Jeśli zależy Ci na tym, aby przywrócić blask swojemu samochodowi, auto detailing w  Szczecinie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. To usługa, która obejmuje między innymi odświeżanie lakieru oraz wnętrza samochodu. Dodatkowo po skutecznym czyszczeniu możesz także skorzystać z możliwości zabezpieczenia karoserii – na przykład – powłoką ceramiczną. Takie powłoki ochronne to świetna opcja, która skutecznie chroni lakier między innymi przed zarysowaniami i niewielkimi uszkodzeniami.

Interesuje Cię czyszczenie tapicerki czy felg? A może potrzebne jest fachowe polerowanie lub zabezpieczenie lakieru poprzez zastosowanie folii ochronnej? Już teraz sprawdź dostępne usługi w firmie Ceramik Technik, którego oddział znajduje się w Szczecinie i wybierz interesujący Cię pakiet.

Na czym polega car detailing?

Car detailing obejmuje wszystkie zabiegi z zakresu kosmetyki samochodowej. Oczywiście, nie musisz korzystać z każdej czynności – wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest Twój pojazd i co Cię właściwie interesuje. Na początku car detailingu specjaliści dokładnie czyszczą wnętrze samochodu, a następnie zewnętrzną część pojazdu. Elementy plastikowe w środku auta traktuje się odpowiednimi kosmetykami, których celem jest nie tylko dokładne ich oczyszczenie, ale także stworzenie warstwy zapobiegającej osiadaniu się kurzu. Kolejnym krokiem jest umycie samochodu takimi kosmetykami, które nie szkodzą lakierowi. A zatem car detailing to swego rodzaju spa dla samochodów.

Jakie czynności wykonuje się podczas auto detailingu?

Co właściwie wykonuje się w trakcie auto detailingu? Wszystko zależy od pakietu, jaki wybierzesz oraz od potrzeb Twojego samochodu. Najczęściej jednak auto detailing obejmuje wszystkie podstawowe czynności związane z czyszczeniem wnętrza samochodu. Ponadto odtłuszczanie lakieru, polerowanie, usuwanie rys oraz nakładanie powłoki ochronnej.

Dobra firma zajmująca się auto detailingiem wykorzystuje tylko i wyłącznie bezpieczne oraz skuteczne preparaty, dzięki którym bez problemu wszystkie odpryski, rysy czy poblaski są precyzyjnie usuwane. Auto detailing to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz przywrócić dawny blask swojego auta.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button