Technika samochodowa

Gdzie naprawić automatyczną skrzynię biegów?

Współczesne samochody wydają się niemal bezawaryjne. Owszem, z linii produkcyjnych zjeżdżają coraz lepsze pojazdy. Niemniej usterka zawsze może się zdarzyć. Trzeba wiedzieć, jak ją rozpoznać i dokąd się udać, aby naprawić samochód. Wyjaśniamy, co zrobić w razie usterki skrzyni powershift.

Naprawa skrzyni powershift – gdzie ją przeprowadzić?

Skrzynię powershift może naprawić tylko wyszkolony mechanik. Automatyczna skrzynia biegów to zaawansowane i nowoczesne urządzenie. Efektywna naprawa wymaga zatem specjalistycznej wiedzy i umiejętności, nabytych podczas wielu lat pracy.

Ponadto każda naprawa skrzyni powershift musi być poprzedzona dokładną diagnostyką problemu. Specjalista może wówczas ustalić zakres naprawy. Aby zdiagnozować usterkę – mechanik korzysta z profesjonalnych narzędzi diagnostycznych.

Jak zatem widać – automatyczne skrzynie biegów powershift wymagają profesjonalnego podejścia. Wybieraj tylko doświadczonych mechaników i stawiaj na dobre warsztaty samochodowe, które zajmują się takimi naprawami na co dzień.

W Poznaniu takim warsztatem jest TrioMoto. Kilka tysięcy naprawionych skrzyń mówi samo za siebie. Dodatkowo warto wspomnieć, że na każdą naprawę otrzymujesz aż 12 miesięcy gwarancji bez limitu kilometrów.

Automatyczne skrzynie biegów – jak rozpoznać usterkę?

Na pewno z łatwością rozpoznasz, że coś niedobrego dzieje się z twoją skrzynią automatyczną. Udaj się wtedy do wykwalifikowanego mechanika, ponieważ samodzielnie nie jesteś w stanie zdiagnozować problemu.

Możesz na przykład zauważyć kłopoty z przełączaniem biegów. Opóźnienia czy szarpnięcia podczas zmiany biegów mogą zwiastować usterkę. Na pewno warto to skontrolować w warsztacie samochodowym.

Usterce może ulec sterownik skrzyni biegów powershift. Jest to bardzo ważny element systemu sterowania. Jest on często połączony z systemem diagnostyki auta, a zatem na desce rozdzielczej mogą pojawiać się komunikaty o usterce lub różnego rodzaju ostrzeżenia. Ponadto skrzynia biegów może przejść w tryb awaryjny.

Podsumowując: wszelkiego rodzaju odstępstwa od normy warto zawsze skonsultować z mechanikiem.

Skrzynia powershift – jak wygląda naprawa?

Naprawa auta z automatyczną skrzynią biegów powershift może być dość skomplikowana. Tak jak wspomnieliśmy – wymagane jest doświadczenie i odpowiednia wiedza. Naprawa może polegać na wymianie uszkodzonych części (na przykład: sprzęgła, synchronizatory, łożyska, elektrozawory, siłowniki hydrauliczne itp.).

Dodatkowo mechanicy najczęściej wymieniają płyn w skrzyni biegów. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności naprawczych skrzynia powershift jest kalibrowana i programowana.

Czasem potrzebna jest kompleksowa regeneracja automatycznej skrzyni biegów powershift. Wykwalifikowani specjaliści posiadający odpowiednie doświadczenie bez problemu pomogą ci z każdą usterką w obrębie automatycznej skrzyni biegów.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button