Artykuły

Dodatkowe wyposażenie pojazdu, z którego warto korzystać

Wielu kierowców stawia na minimalizm i unika płacenia za dodatkowe elementy wyposażenia lub kupowania akcesoriów, ponieważ w większości przypadków później i tak nie wykorzystuje się ich możliwości. Są jednak rozwiązania, które mają ogromny wpływ na poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa kierowcy i przewożonych pasażerów. Świetnym przykładem takich akcesoriów są kamera cofania, nowoczesne radio wyposażone w system Android czy nawigacja, która nie wymaga wgrywania płatnych aktualizacji.

Co ciekawe wszystkie wspomniane dodatki można kupić w dowolnym momencie, dzięki czemu mogą z nich korzystać również właściciele starszych pojazdów. Istotne jest jednak to, aby dokonać odpowiedniego wyboru produktów, co pozwoli uzyskać oczekiwaną jakość i pewność, że kamera czy nawigacja nie zawiodą użytkownika w najmniej oczekiwanym momencie. W dalszej części artykułu znajdziesz kilka sprawdzonych porad i wskazówek, dzięki którym będziesz mógł wybrać skuteczne kamery cofania, radia i nawigacje.

Dlaczego warto kupić kamerę cofania?

Komuś, kto przez wiele lat jeździł starszymi autami, które rzadko kiedy były wyposażone w takie systemy jak czujniki czy kamery, ich zakup może wydawać się zbędnym wydatkiem. Wystarczy jednak przez chwilę pojeździć pojazdem wyposażonym w takie udogodnienia, aby docenić ich możliwości. W momencie wrzucenia wstecznego biegu uruchamia się kamera, która pokazuje kierowcy obszar niewidoczny w lusterkach. Ułatwia to parkowanie nawet w przypadku niewielkich przestrzeni, a dodatkowo ogranicza ryzyko, że uderzy się w ścianę, inny pojazd lub pieszego.

Idealna kamera cofania do samochodu

Zanim jednak złoży się zamówienie na kamerę, warto upewnić się, że jest to porządny model, który spełni wszystkie oczekiwania użytkownika. Dobra kamera cofania powinna zapewniać szeroki kąt widzenia i wysoką rozdzielczość. Jest to niezbędne do uzyskania doskonałego widoku przestrzeni za pojazdem. Warto też zwrócić uwagę na sposób montażu kamery. Niektóre można bez większego problemu zamontować samodzielnie, poświęcając na to kilkadziesiąt minut, a inne mogą wymagać skorzystania z usług profesjonalistów. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba się będzie później martwić o to, czy wszystko zostało prawidłowo podłączone.

Nowoczesne radio samochodowe z Androidem

Wybierając natomiast nowe radio samochodowe z Androidem, warto zapoznać się z jego specyfikacją (mocą wyjściową, rozmiarem ekranu, dostępnymi portami). Jeżeli ktoś zamierza korzystać ze Spotify lub innych aplikacji, należy upewnić się, że urządzenie umożliwia instalowanie ich ze sklepu Google Play. Nie bez znaczenia jest również design, szczególnie że nowe radia przyciągają uwagę. Warto więc wybrać takie, które będzie pasowało do wnętrza.

Zalety nawigacji samochodowej z systemem Android

Jeżeli natomiast chodzi o przewagę nawigacji samochodowych z systemem Android nad tradycyjnymi urządzeniami popularnych producentów, to przede wszystkim nie wymagają one od użytkownika płacenia za aktualizację. Idealna nawigacja GPS Android powinna oferować tryb offline, który jest przydatny podczas pokonywania tras, na których występują problemy z zasięgiem.

Każde ze wspomnianych rozwiązań to nie tylko przykład dodatkowego wyposażenia, które warto kupić dla siebie, ale również świetny pomysł na prezent dla każdego właściciela pojazdu. Dzięki kamerom cofania można uniknąć wielu niepotrzebnych nerwów, a nawigacja pozwoli szybko dotrzeć do celu.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button