Artykuły

Jak mądrze sfinansować nowego Volkswagena?

Epidemia koronawirusa mocno namieszała w sektorze motoryzacyjnym, a jej skutki odczuła niemal cała krajowa gospodarka. Mimo niepewnych czasów oraz nastrojów nieskłaniających do inwestycji, jest to idealna okazja na zakup nowego auta. Jak w czasie epidemii COVID-19 mądrze sfinansować nowego Volkswagena? Sprawdź!

Sfinansuj samochód przed końcem roku, bo później będzie tylko drożej

Pierwsze miesiące epidemii COVID-19 przeżywaliśmy w poważnym strachu. Większość inwestorów wstrzymała inwestycje, branża leasingowa i kredytowa odnotowała niemal całkowity zastój, a fabryki samochodów wstrzymały produkcję.

Jednak z czasem, gdy oswoiliśmy się z koronawirusem, życie gospodarcze wróciło do normy. Nawet więcej – niektóre branże zaczęły gonić na złamanie karku, aby nadrobić utracony kapitał. Banki rekordowo obniżyły stopy procentowe do 0,1%, firmy leasingowe zmniejszyły swoją marżę, aby przyciągnąć większą liczbę klientów, a dealerzy… borykają się z brakiem samochodów na stanach magazynowych.

Takie okoliczności powodują, że obecnie finansowanie nowego samochodu jest tańsze, niż było kiedykolwiek. Ale musisz się pośpieszyć, jeśli chcesz sfinansować auto na preferencyjnych warunkach. Powodem są chroniczne braki na stockach samochodów.

Ze względu na przestoje fabryk na rynku zaczęło brakować aut – zwłaszcza samochodów mniej popularnych marek oraz aut o nietypowych i indywidualnych konfiguracjach.

Po nowym roku tylko drożej

Zanim branża motoryzacyjna odrobi braki na rynku, minie sporo czasu. Taki stan rzeczy spowoduje, że ceny nowych aut poszybują w górę. Tempo ich szybowania zwiększy również planowana podwyżka akcyzy na używane auta sprowadzane. Stanowić będzie impuls do zwiększenia cen aut oferowanych w polskich salonach.

Planujesz kupno nowego Volkswagena? Ze względu na to, że Volkswagen to popularna i lubiana przez polskich kierowców marka, wciąż na stockach jest wiele aut niemieckiej marki. Jednak nie będą one tam wiecznie. Jeśli więc rozważasz kupno nowego Volkswagena i raczej wolałbyś zapłacić za niego mniej, niż więcej, koniecznie sprawdź aktualną ofertę warszawskiego dealera: https://krotoski-nadarzyn.dealer.volkswagen.pl/.

Jak mądrze sfinansować Volkswagena? Byle nie gotówką

W niepewnych i trudnych czasach nie warto inwestować gotówki. Tę najlepiej zatrzymać, aby zapewnić sobie płynność finansową. Z tego też względu większość indywidualnych i instytucjonalnych klientów salonów samochodowych decyduje się na wygodny, elastyczny i – co najważniejsze – bezpieczny leasing lub wynajem długoterminowy.

Takie formy finansowania w razie nieplanowanych problemów ze spłatą pozwalają na cesję leasingu lub zakończenie umowy wynajmu bez większych kar umownych. Co więcej, niekiedy firmy leasingowe pozwalają leasingobiorcom skorzystać z tzw. wakacji kredytowych.

Istotną zaletą zewnętrznego finansowania w postaci leasingu i wynajmu długoterminowego jest również możliwość rozłożenia płatności za auto na wygodne i łatwe w spłacaniu raty leasingowe lub abonamentowe.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button