Artykuły

Masz wynajęty samochód? Nie zapomnij o swoim bagażu (lub dziecku)!

Często zdarza się, że wczasowicze i podróżujący służbowo przypadkowo zostawiają swój bagaż, gdy po zakończeniu podróży oddają wynajęty samochód. Czasami zdają sobie z tego sprawę dopiero w najgorszym możliwym momencie: podczas odprawy, na pokładzie samolotu lub po powrocie do domu, co przeważnie zdarza się już w innym kraju… Potem często jest to monumentalne zadanie, polegające na próbie odzyskania – czasem cennych – przedmiotów. Przed przekazaniem samochodu upewnij się, że nic nie zostawiłeś w środku!

Zbyt wiele drobnych schowków, zmęczenie i rozpraszanie uwagi, może prowadzić do przegapienia czegoś.

W wynajętych samochodach zostawia się wiele rzeczy, ponieważ każdy nowoczesny samochód wyposażony jest we wszelkiego rodzaju poręczne schowki: w drzwiach, pod siedzeniami, w desce rozdzielczej i konsoli środkowej, nad osłoną przeciwsłoneczną, w bagażniku itd. – mówi przedstawiciel firmy Amigo, wypożyczalnia samochodów Amigo Rent a Car. Wyjątkowo poręczne do wszystkiego, co niezbędne podczas podróży: okulary przeciwsłoneczne, telefony komórkowe, iPady, portfele, paszporty, bilety lotnicze, karty kredytowe, karty parkingowe, aparaty fotograficzne, kamery, urządzenia nawigacyjne, konsole do gier, iPody, płyty CD itp.

Co więcej, pod koniec podróży jesteś prawdopodobnie zmęczony, ponieważ musisz wstać wcześnie, spieszyć się, aby złapać swój lot, nocą zostałeś trochę za długo w tym przyjaznym barze, spędziłeś podróż służbową biegając od jednej wizyty do drugiej, lub jesteś rozproszony przez swoje ukochane małe dzieci, które odmawiają wracania do domu. Krótko mówiąc: więcej niż wystarczająco dużo rozproszenia uwagi, abyś przeoczył swoje cenne rzeczy.

Najczęściej zapomniane przedmioty w wynajmowanych samochodach

Poniżej znajduje się lista przedmiotów, które najczęściej pozostają w wypożyczonych samochodach oraz miejsca w samochodzie, w których się znajdują:

  • Parasole (w bagażniku i na półce na paczki)
  • Kamery (pod przednimi fotelami)
  • Gadżety, takie jak iPady (w kieszeni za przednimi fotelami)
  • Nawigacja satelitarna (w schowku)
  • Okulary przeciwsłoneczne (w kieszeniach drzwi i konsoli środkowej)
  • Płyty CD (w odtwarzaczu CD)
  • Laptopy (pod siedzeniem pasażera i w bagażniku)

Jak nic nie zapomnieć?

Z łatwością możesz uniknąć pozostawienia rzeczy w samochodzie z wypożyczalni. Jak to zrobić? Poświęć czas na dokładne sprawdzenie samochodu – nie na lotnisku, ale w hotelu – pod względem pozostawionych luźnych przedmiotów i włóż je do walizki lub bagażu podręcznego. Tak więc przy oddawaniu wynajętego samochodu należy liczyć się tylko z kilkoma bagażami.

Masz wynajęty samochód? Nie zapomnij o swoim bagażu (lub dziecku)! 2Jak moglibyście o tym zapomnieć?

Czy bycie bardzo ostrożnym gwarantuje, że nic nie zapomnisz? Może się wydawać, że tak. Niemniej jednak podróżnym na całym świecie udaje się zapomnieć o rzeczach najbardziej nieprawdopodobnych. Kilka lat temu, duża międzynarodowa wypożyczalnia samochodów zleciła swoim pracownikom zanotowanie wszystkich rzeczy, z którymi zetknęli się w powracających samochodach w ciągu trzech miesięcy. Rezultat był niesamowity: protetyczne ramiona i nogi, szklane oko, zestaw sztucznych zębów, obrączki ślubne, puzon, lodówka, manekin krawiecki, bielizna, kajdanki, rękawiczki chirurgiczne, kwiaty, rybki, wózek inwalidzki, buty, torebka zawierająca ponad 100.000 euro w gotówce, smażona kiełbasa (pod maską), a nawet fotelik samochodowy dla niemowląt, kompletny z dzieckiem!

Straciłeś jeszcze coś? Zadzwoń natychmiast!

Jeśli mimo przeczytania tego artykułu w dowolnym momencie zostawisz coś w wynajętym samochodzie, natychmiast skontaktuj się z wypożyczalnią. Numer telefonu znajduje się na umowie najmu. Może się zdarzyć, że Twoje kosztowności zostały już znalezione przez personel lub wręczone przez uczciwego klienta.

Nic się nie znalazło?

Jeśli zagubiony przez Ciebie przedmiot pozostaje zagubiony, masz do dyspozycji ostateczny środek: ubezpieczenie podróżne. Niemal każda polisa ubezpieczeniowa obejmuje bagaż pozostawiony w ten sposób. Oczywiście, najlepiej nie pozwolić, aby sprawy posunęły się tak daleko!

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button