Artykuły

Przykłady SUV-ów elektrycznych i nie tylko

Samochody elektryczne oraz te dysponujące dwoma źródłami napędu, a więc hybrydy to rozwiązania, które ostatnimi czasy cieszą się szczególną popularnością. Kwestią priorytetową, wpływającą na widoczną tendencję do stopniowego wypełniania oferty poszczególnych producentów tego typu modelami są aspekty ekologiczne. Niektóre marki deklarują, że w ciągu najbliższych lat z oferty całkowicie znikną samochody o tradycyjnym napędzie, a więc te z silnikiem benzynowym lub diesla. Troska o środowisko naturalne, którego kondycja pozostawia wiele do życzenia, staje się bowiem coraz szerzej dyskutowanym problemem o zasięgu globalnym. Na ten fakt nie pozostają obojętni również konsumenci, którzy planując zakup samochodu, często poważnie rozważają tak zwane elektryki i hybrydy. Biorąc pod uwagę, że w ostatnich latach stale rośnie popularność SUV-ów, wybór tego typu auta o alternatywnym do klasycznego źródle napędu brzmi jak połączenie idealne. Na jakie elektryczne lub hybrydowe SUV-y warto zwrócić uwagę? Aby się dowiedzieć, koniecznie czytaj dalej!

Czy zasilane prądem SUV-y zwiększą popularność aut elektrycznych?

Podejmowanie tematu wzrostu popularności SUV-ów w wersji elektrycznej wydaje się niepotrzebne, bowiem od lat popyt na modele z tego typu nadwoziem nie słabnie, a wręcz przeciwnie – na ulicach dostrzegalna jest tendencja wzrostowa. Rodzaj napędu raczej nie ma większego znaczenia. W zasadzie nikt się temu nie dziwi – nowoczesna i minimalistyczna linia nadwozia, dobre wyposażenie i estetyczne wnętrze, imponujące osiągi, miejska funkcjonalność i kojarzony z terenową jazdą wygląd, to zaledwie niektóre aspekty, które są istotne dla wielu. Odpowiedź na pytanie, czy zasilane prądem SUV-y zwiększą popularność aut elektrycznych, jest jednoznacznie twierdząca. Tego typu wariant łączący w sobie ekologiczne rozwiązanie w zakresie alternatywnego dla spalinowego napędu z najpowszechniej wybieranym typem podwyższonego nadwozia, brzmi jak spełnienie marzeń wielu miłośników nowoczesnych propozycji. Zasilany prądem lub hybrydowy SUV stanowi powiem odpowiedź na potrzeby współczesnych, świadomych konsumentów, którzy – oprócz własnego komfortu – troszczą się również o kondycję otaczającego środowiska naturalnego.

Postaw na elektrycznego lub hybrydowego SUV-a

Odkąd wiele znanych i cenionych marek uwzględnia w swojej ofercie elektryczne i hybrydowe SUV-y, codzienne wygodne podróżowanie autem nie musi wiązać się z wyrzutami sumienia, powodowanymi wyborem zanieczyszczającego środowisko rozwiązania. Przyjrzyjmy się godnym uwagi modelom, których eksploatacja odbywa się w zgodzie z naturą i wyznawanymi wartościami w zakresie jej ochrony.

Hybrydowa Kia Niro

Kia tworzy ofertę na miarę współczesnych czasów, oferując świadomym konsumentom pragnącym łączyć mobilność z ekologią aż trzy rozwiązania w zakresie napędu – hybrydowy (HEV), hybrydowy typu plug-in (PHEV) i elektryczny (BEV). Zarówno hybrydowa Kia Niro, jak i Kia elektryk budzą zainteresowanie i spotykają się z pozytywnymi reakcjami. Futurystyczne nadwozie w symboliczny sposób wyraźnie podkreśla nadchodzący kres spalinowego napędu. Szacunek do klienta i otaczającego środowiska naturalnego nie pozostał niedoceniony, bowiem nowa Kia Niro jest niekwestionowanym liderem segmentu C-SUV.

Ford Mustang Mach E

Forda Mustanga chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten w wersji coupe to prawdziwa ikona sportowego stylu, jeśli chodzi o zachwycający design, imponujące układy napędowe oraz trudną do przecenienia satysfakcję z jazdy. Również obok Forda Mustanga Mach E – elektrycznego SUV-a – nie sposób przejść obojętnie każdemu zagorzałemu miłośnikowi futurystycznych rozwiązań motoryzacyjnych. Odważna linia nadwozia przywodzi na myśl dynamikę oraz satysfakcję płynąca ze sportowej jazdy. Dostępne warianty kolorystyczne elektrycznego Mustanga dodatkowo podkreślają nieokiełznaną naturę nowej propozycji niekwestionowanej legendy.

Ford F100

Producent kojarzony z wyjątkowo udanego wypustu absolutnego klasyka wspomnianego wcześniej nie przestaje zaskakiwać. Prezentuje w pełni elektryczny pojazd customowy – Forda F100. Ten samochód koncepcyjny dosadnie wskazuje kierunek, w którym podąża marka. Za stworzenie Eluminatora opartego na silniku Mustanga Mach-E GT odpowiada Ford Performance Parts. Dwa potężne silniki elektryczne zapewniają solidny napęd na wszystkie koła, wytwarzając imponującą moc. Ford F100 Eluminator zachwyca nie tylko napędem, ale także intrygującym designem oraz łącząca klasykę i nowoczesność stylistyką wnętrza.

Dlaczego warto postawić na SUV-a z napędem hybrydowym lub elektrycznym?

Decydując się na zelektryfikowanego lub hybrydowego SUV-a, zapewniasz sobie komfortowy i stylowy samochód, a przy tym nie obciążasz środowiska naturalnego. To wystarczający powód, by rozważając zakup samochodu, poważnie wziąć pod uwagę właśnie taki wariant. A zalet samochodów odpowiadających na potrzeby współczesnych czasów jest znacznie więcej! Który model wybierasz?

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button