Artykuły

Zabudowa skrzyniowa Iveco Daily – praktyczne rozwiązanie w transporcie

Pojazdy marki Iveco cieszą się niesłabnącą popularnością od kilkudziesięciu lat. Zabudowa skrzyniowa zyskała popularność właśnie dzięki tej marce, która w 1978 roku wypuściła pierwszy samochód z serii Iveco Daily. Iveco Daily skrzyniowy to samochód, który dzisiaj można już śmiało określić mianem kultowego. Doczekał się on wielu wersji. Jaką zabudowę skrzyniową Iveco Daily wybrać? Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji?

Zabudowa skrzyniowa Iveco Daily – wiele opcji do wyboru

Zabudowa skrzyniowa pozwala przewozić całkiem duże ładunki z wykorzystaniem pojazdów o stosunkowo niewielkiej mocy. Nie powinno zatem dziwić, że Iveco Daily zdobyło tak ogromną popularność. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że jeśli chodzi o Iveco Daily skrzynia może przybierać różne formy. Tak naprawdę wybór jest dzisiaj w tej kwestii bardzo duży. Podstawowy podział, to:

  • Iveco Daily skrzynia otwarta,
  • Iveco Daily skrzynia zamknięta.

Czym jest Iveco daily ze skrzynią otwartą? To pojazd dostawczy ze skrzynią pozbawioną dachu. Jednocześnie jest ona zabezpieczona po bokach, co pozwala przewozić ładunek o dużych gabarytach, a także ładunek sypki. Warto zaznaczyć, że Iveco Daily skrzyniowe ze skrzynią otwartą może występować w różnych wersjach. Różnice dotyczą przede wszystkim dodatkowego wyposażenia. Bardzo często wybieranym rozwiązaniem jest wywrotka, znacząco ułatwiające rozładunek. Ponadto Iveco Daily ze skrzynią otwartą występuje często w komplecie z żurawiem. Dodatki te predysponują do wykorzystania pojazdu na przykład na budowie.

Zabudowa skrzyniowa Iveco Daily - praktyczne rozwiązanie w transporcie 4

Iveco Daily ze skrzynią zamkniętą do pojazd umożliwiający przewóz jeszcze większej ilości ładunku. Świetnie sprawdza się na przykład do przewożenia palet. Popularnym rozwiązaniem jest Iveco Daily skrzyniowy ze skrzynią zamkniętą w wersji kontenerowej. Jest to opcja dla każdego, kto szuka pojazdu do przewożenia dużych ładunków. Jednak dostępne są również samochody z zabudową lekką, wykonaną z lżejszych materiałów niż stal, z którego konstruowane są kontenery. W tym przypadku maksymalna ładowność jest nieco mniejsza, jednak wciąż jest to auto bardzo funkcjonalne, przydatne w wielu branżach. Jednocześnie jest lżejsze, co ułatwia jego użytkowanie.

Iveco Daily skrzyniowy – gdzie go kupić?

Zabudowa skrzyniowa w komplecie z Iveco Daily jest dziś dostępna w wielu miejscach. Zalecamy jednak wybór autoryzowanych dealerów. W ich przypadku wybór pojazdów jest największy. Ponadto wyspecjalizowani dealerzy posiadają oryginalne części zamienne, które można nabyć, gdy zajdzie potrzeba wymiany któregoś podzespołu. Co więcej, niektórzy dealerzy prowadzą również autoryzowane serwisy. Tym samym zakup Iveco Daily skrzyniowego w takim miejscu to rozwiązanie najbezpieczniejsze, a jednocześnie najwygodniejsze.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button