Artykuły

Czy warto sprowadzić auto z USA?

Polacy od lat bardzo chętnie sprowadzają samochody z zagranicy. Są to zarówno modele nowe, jak i używane czy powypadkowe. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się w szczególności import samochodów z USA. Trend ten jest związany przede wszystkim z atrakcyjnymi cena i szeroką ofertą modeli. Jak sprowadzić auto ze Stanów Zjednoczonych?

Możliwość nabycia samochodu z USA to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. W ten sposób możesz stać się właścicielem auta klasy premium, sportowego, terenowego lub pięknie odrestaurowanego oldtimera. Samochody z USA są często tańsze i posiadają znacznie bogatsze wyposażenie niż te same modele dostępne na rynku europejskim. Kiedy warto sprowadzić auto zza oceanu?

Czy import aut z USA może się opłacać?

Sprowadzenie samochodu z USA może wydawać się dosyć skomplikowane, ponieważ trzeba zorganizować jego transport do Polski, zapłacić podatek stanowy, cło i akcyzę. Jednak pomimo tych kosztów, wciąż możesz na zakupie takiego auta sporo oszczędzić. Jak to możliwe?

Samochody w Ameryce są dużo tańsze niż w Europie, ponieważ jest na nie bardzo duży popyt. W Stanach Zjednoczonych autem jeździ niemal każdy, kto ma odpowiednie uprawnienia i posiada źródło dochodu. Na rynku amerykańskim panuje bardzo duża konkurencja. Producenci samochodów rywalizują między sobą o klienta, a to nie pozostaje bez wpływu na poziom cen. Za importem aut z USA przemawia również fakt, że są one wykonane z dużo odporniejszych materiałów. Ponadto rynek amerykański oferuje atrakcyjne modele, które często nie są dostępne na rynku europejskim.

Jeśli chcesz sprowadzić auto z USA w korzystnej cenie, warto nawiązać współpracę z firmą, która profesjonalnie zajmuje się importem samochodów do Polski. Wówczas nie musisz się obawiać, że wybrany model będzie miał ukryte wady, a wszystkimi formalnościami zajmą się doświadczeni specjaliści. W efekcie kupisz dokładnie taki samochód, o jakim zawsze marzyłeś.

Jakie samochody warto sprowadzać z USA?

Amerykańskie koncerny samochodowe korzystają z innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych technologii. Na rynek amerykański co roku są wypuszczane modele, które zachwycają swoją sylwetką, wyjątkowymi funkcjami i doskonałymi parametrami technicznymi. Obecnie z USA warto sprowadzać przede wszystkim samochody luksusowe, zabytkowe, uszkodzone, sportowe i elektryczne. Wśród polecanych modeli znajdziesz takie propozycje jak:

  • BMW M3,
  • DODGE CHALLENGER,
  • MAZDA CX-9,
  • FORD ESCAPE,
  • FORD MUSTANG,
  • PORSCHE 911,
  • VOLKSWAGEN GOLF R.

Zakup uszkodzonego auta z USA to bardzo dobra inwestycja. Taki pojazd możesz tanim kosztem naprawić w Polsce. Niekiedy stan powypadkowych aut jest naprawdę dobry, a ich naprawa nie wymaga dużych nakładów finansowych. Znając stan pojazdu, będziesz w stanie ocenić, czy taki zakup jest dla Ciebie opłacalny.

Sprowadzenie samochodu z USA to doskonała alternatywa dla osób, które chcą za rozsądne pieniądze kupić dobrze wyposażony pojazd. Wybierając współpracę z renomowaną firmą, możesz liczyć na kompleksową pomoc i wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button