Nowości

Chevrolet Volt w Europie

Amerykański koncern GM ogłosił datę europejskiej premiery Chevroleta Volt. Samochód pojawi się na rynku dopiero w listopadzie 2011 roku, czyli prawie rok po premierze w Stanach Zjednoczonych. Cena w Niemczech wyniesie 41 950 Euro i zawarte w niej będzie bogate wyposażenie obejmujące wiele systemów bezpieczeństwa oraz m.in. skórzaną tapicerkę. Jak można się spodziewać europejska cena jest wyższa od amerykańskiej co wynika głównie z różnic podatkowych.

Chevrolet Volt, jak nazywa go GM, jest elektrycznym samochodem o przedłużonym zasięgu. Ładowanie litowo-jonowych akumulatorów z domowego gniazda trwa od 3 do 4 godzin i w zależności od stylu jazdy, pozwala na przejechanie dystansu od 40 do 80 km. Za zwiększenie zasięgu odpowiedzialny jest mały silnik spalinowy. W odróżnieniu od dostępnych na rynku samochodów hybrydowych spalinowy silnik Volta działa wyłącznie jako generator prądu i nie jest bezpośrednio połączony z kołami. Korzystając z paliwa w zbiorniku możliwym jest uzyskanie zasięgu do imponujących 600 km. Tego typu rozwiązanie pozwala używać Volta jako jedynego pojazdu w rodzinie, ponieważ doskonale nadaje się do codziennej jazdy w mieście oraz można nim pokonać dłuższe trasy za miastem.

Samochód oferuje przyzwoite osiągi, głównie dzięki 368 Nm momentu obrotowego dostępnego w całym zakresie prędkości obrotowych. Pozwala to rozpędzić Volta do pierwszych 100 km/h w 9 sekund oraz osiągnąć prędkość maksymalną 161 km/h. Chevrolet planuje produkcję 10 000 egzemplarzy Volta do końca 2011 roku. W 2012 roku planowany jest wzrost produkcji do 45 000 sztuk.

Chevrolet Volt w Europie 4

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button