Nowości

Mercedes C63 AMG DTM Safety Car

Niemiecka seria wyścigowa DTM otrzymała nowy samochód bezpieczeństwa. Jest nim specjalna wersja Mercedesa C63 AMG z pakietem AMG Performance Package. Samochód wyposażony jest w wolnossący silnik o pojemności 6.3 litra rozwijający 487 koni mechanicznych mocy i imponujące 600 niutonometrów momentu obrotowego. Samochód przyspiesza do pierwszych 100 km/h w 4.3 sekundy.

Wysokie osiągi silnika możliwe są dzięki zaadaptowaniu technologii stosowanych w produkcji sztandarowego modelu SLS AMG. Do budowy wykorzystano kute tłoki i korbowody, które cechują się większą wytrzymałością i mniejszą wagą. Dodatkowo zmniejszono ciężar wałku korbowego. Kuracja odchudzająca zmniejszyła o trzy kilogramy masę silnika oraz jego masowy moment bezwładności (inercję) dzięki czemu silnik jeszcze szybciej odpowiada na naciśnięcie pedału gazu. O płynny przebieg momentu obrotowego dba kolektor dolotowy o zmiennej długości.

Napęd przenoszony jest na koła za pomocą skrzyni biegów AMG SPEEDSHIFT MCT. Przekładania ma 7 przełożeń i zawiera w sobie mokre sprzęgło używane do ruszania. Aby móc w pełni wykorzystać przenoszoną na tylne koła moc zastosowano blokowany mechanizm różnicowy.

W samochodzie zastosowano szereg ulepszeń aerodynamicznych i elementów nadwozia wykonanych z włókna węglowego. Czarne matowe felgi mają rozmiar 19 cali, a założone na nich opony mają szerokość 235 i 255 mm odpowiednio z przodu i tyłu.

Mercedes C63 AMG DTM Safety Car 6 Mercedes C63 AMG DTM Safety Car 7

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button