Nowości

Koncepcyjny Mercedes klasy A

Na międzynarodowym salonie samochodowym w Szanghaju (21 – 28 kwietnia) Mercedes zaprezentuje koncepcyjną wersję nowej generacji modelu klasy A. Konstrukcja zwiastować ma już trzecią generację małego przednionapędowego Mercedesa. Samochód w odróżnieniu od poprzedników charakteryzować ma się sportową i dynamiczną sylwetką.

Samochód wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa biernego i aktywnego. System Brake Assist, czyli wspomaganie hamowania w sytuacjach awaryjnych, wspomagany jest przez kolejny system prewencyjny Collision Prevention Assist. Radary rozmieszczone wokół samochodu przygotowują układ hamulcowy, gdy tylko wykryją przeszkodę znajdującą się w pobliżu. Dzięki temu skrócony jest do minimum czas reakcji układu hamulcowego na naciśnięcie pedału hamulca przez kierowcę. Oświetlenie samochodu oczywiście jest oparte na dominujących wszędzie diodach LED.

Zobacz również:  Nowy Opel Zafira Tourer

Pomimo niewielkich rozmiarów oraz niskiego szczebla w hierarchii Mercedesa samochód wyposażony został w mocny silnik. Jest to czterocylindrowa benzynowa jednostka o pojemności 2 litrów z turbodoładowaniem oraz bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik rozwija moc 210 koni mechanicznych oraz współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Koncepcyjny Mercedes klasy A
3.1 (61.21%) 33 głos[ów]

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close