Nowości

Koncepcyjny Mercedes klasy A

Na międzynarodowym salonie samochodowym w Szanghaju (21 – 28 kwietnia) Mercedes zaprezentuje koncepcyjną wersję nowej generacji modelu klasy A. Konstrukcja zwiastować ma już trzecią generację małego przednionapędowego Mercedesa. Samochód w odróżnieniu od poprzedników charakteryzować ma się sportową i dynamiczną sylwetką.

Samochód wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa biernego i aktywnego. System Brake Assist, czyli wspomaganie hamowania w sytuacjach awaryjnych, wspomagany jest przez kolejny system prewencyjny Collision Prevention Assist. Radary rozmieszczone wokół samochodu przygotowują układ hamulcowy, gdy tylko wykryją przeszkodę znajdującą się w pobliżu. Dzięki temu skrócony jest do minimum czas reakcji układu hamulcowego na naciśnięcie pedału hamulca przez kierowcę. Oświetlenie samochodu oczywiście jest oparte na dominujących wszędzie diodach LED.

Pomimo niewielkich rozmiarów oraz niskiego szczebla w hierarchii Mercedesa samochód wyposażony został w mocny silnik. Jest to czterocylindrowa benzynowa jednostka o pojemności 2 litrów z turbodoładowaniem oraz bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik rozwija moc 210 koni mechanicznych oraz współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Koncepcyjny Mercedes klasy A 2 Koncepcyjny Mercedes klasy A 3

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Wg mnie przekombinowany odrobinkę. Niech więcej inspiracji czerpią z rekinów wielorybich, to będzie dobrze. Taki AMG GT powinien być wzorem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button