PolecaneArtykułyNowości

Walutomat – jak sprawniej i taniej wymieniać walutę będąc w podróży czy planując zakup samochodu za zagranicą

Często wyjeżdżamy za granicę. I robimy to z wielu różnych powodów. Niektórzy z nas odwiedzają inne kraje ze względów zawodowych, inni podróżują, a część z nas wybiera się w celu zakupu samochodu. Niezależnie od powodu wyjazdu zagranicznego, zdecydowana większość z nas będzie musiała płacić w walucie obcej.

Naturalnym ruchem przez wyjazdem za granicę, była od zawsze wizyta w kantorze. Ale to rozwiązanie ma kilka bardzo poważnych wad. Po pierwsze do kantoru trzeba udać się osobiście, a po drugie kurs wymiany zazwyczaj nie będzie dla nas korzystny. Ponadto nie każdy lubi trzymać gotówkę w portfelu, szczególnie jeśli chodzi o większą kwotę potrzebną do zakupu auta.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą na ratunek kantory internetowe. Spośród kilku popularnych kantorów online, warto zwrócić szczególną uwagę na Walutomat. Dlaczego właśnie Walutomat? O tym i o innych ciekawostkach opowiem w dalszej części artykułu.

Jeśli jednak już teraz chcesz skorzystać z Walutomat, to tutaj otrzymasz specjalny rabat 50% na prowizję na pierwszą wymianę w serwisie.

Czym jest Walutomat?

Serwis Walutomat pisze na swojej stronie internetowej, że jest największą platformą wymiany walut w Polsce. Obsługuje ponad 316 tysięcy klientów i realizuje ok. 115 tysięcy transakcji miesięcznie. Walutomat działa od 2009 roku i w ciągu 10 lat działalności za pomocą platformy dokonano transakcji na łączną kwotę przeszło 55 miliardów zł.

Walutomat – jak sprawniej i taniej wymieniać walutę będąc w podróży czy planując zakup samochodu za zagranicą 1

Statystyki są imponujące. Również imponująco wygląda wiarygodność samej platformy. Usługi płatnicze świadczone są na licencji KNF (Komisji Nadzoru Finansowego), a zabezpieczenia technologiczne są na takim samym poziomie jak w serwisach transakcyjnych internetowych banków.

Pay by link w kantorze internetowym

Walutomat znany jest również z tego, że jako pierwszy wprowadził usługę Pay by link. Dzięki Pay by link, dokonywanie transakcji w kantorze internetowym stało się znacznie prostsze. Z 4 minut, czas potrzebny na zlecenie przelewu skrócił się do zaledwie kilkunastu sekund. Aby skorzystać opcji szybkich przelewów, należy być zweryfikowanym użytkownikiem oraz posiadać konto złotowe w jednym z kilkunastu polskich banków. Jeśli spełniamy wymagania, podczas dokonywania wpłaty, otrzymamy do wyboru opcję „Szybki i wygodny przelew Przelewy24”. Dopełnienie formalności zajmuje zaledwie kilkanaście sekund, a pieniądze zostaną zaksięgowanie niemalże natychmiast.

Wymiana walut w Walutomat

Aby sfinalizować transakcję do końca, po wpłaceniu środków z konta bankowego do Walutomat, należy wymienić środki. W tym celu określamy walutę oraz kwotą jaką chcemy wymienić. Po złożeniu zlecenia wymiany, czekamy na dopasowanie zleceń i zawarcie transakcji. Mamy również możliwość wymiany walut jeszcze szybciej, z wewnętrznego portfela w serwisie.

Kiedy już otrzymamy wymienioną walutę do naszego portfela w Euro, we Frankach lub w innej walucie, możemy zlecić wypłatę środków. Oczywiście dokonywanie takich transakcji ma sens tylko w sytuacji, kiedy posiadamy odpowiednie konto walutowe.

Walutomat – jak sprawniej i taniej wymieniać walutę będąc w podróży czy planując zakup samochodu za zagranicą 2

Jeśli nie mamy konta walutowego, to Walutomat podpowiada jak i gdzie je założyć. Więcej informacji można znaleźć w poradniku: Konto walutowe można założyć za darmo.

To co dodatkowo wyróżnia kantor internetowy Walutomat, to możliwość wysyłania pieniędzy za granicę bezpośrednio z portfela walutowego. Dzięki temu nawet bez posiadania karty walutowej możemy zapłacić za samochód sprowadzany z zagranicy.

Walutomat – jak sprawniej i taniej wymieniać walutę będąc w podróży czy planując zakup samochodu za zagranicą 3

Kiedy warto wymieniać walutę w Wlutomat.pl?

Po otrzymaniu środków na nasze konto walutowe, możemy płacić za granicą w wybranej walucie obcej. Z pewnością wiele osób z Was stosuje tego typu rozwiązanie przy spłacie rat kredytu hipotecznego zaciągniętego we Frankach szwajcarskich. Dokładnie taki sam mechanizm można zastosować w każdej innej sytuacji, w której będziemy płacić obcą walutą. Posiadając kartę walutową na naszym koncie, do którego przelewamy środki z Walutomat.pl, możemy nią płacić za paliwo tankowane na zagranicznych stacjach benzynowych. Również zapłatę za samochód sprowadzany z zagranicy możemy sfinalizować przelewem zagranicznym. W czasach, kiedy coraz rzadziej płacimy gotówką, płatność przelewem jest znacznie bezpieczniejsza oraz wygodniejsza nie tylko w złotówkach, ale również w walutach obcych.

Kolejną sytuacją z branży motoryzacyjnej, w której sprawdzi się wymiana walut online, jest wynajem auta za granicą. Po pierwsze płacąc w lokalnej walucie oszczędzamy na wymianie złotówek na walutę obcą, a po drugie oszczędzamy na kaucji. Kaucja przy wypożyczeniu auta może wynosić nawet kilkaset Euro. Jeśli zaplanujemy ten wydatek jeszcze w Polsce i wymienimy walutę w stacjonarnym kantorze, to stracimy podwójnie, ponieważ zwrócona później kaucja np.: w Euro również będzie po powrocie ponownie wymieniona na złotówki.  Jeśli zrobimy to za pomocą kantoru internetowego, przelane pieniądze z konta, również wrócą na nasze konto. Wtedy za pomocą karty płatniczej walutowej, wpłacimy ponownie środki do portfela w Walutomat i zamiennymi na złotówki znacznie taniej niż w stacjonarnym kantorze.

Nieplanowane wydatki

Kolejną sytuacją, kiedy przyda nam się Walutomat, to konieczność pilnego wymienienia większej ilości dodatkowych środków będąc już za granicą. Ile razy zdarzyło się, szczególnie podczas wyjazdów zagranicznych, że zabraliśmy ze sobą za mało pieniędzy. Wypłata w bankomatach lokalnych będzie przeliczana po bardzo niekorzystnym kursie, a szukanie lokalnego kantoru może być bardzo uciążliwe. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się kantor internetowy, z którego można skorzystać w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca na świecie.

Aplikacja Walutomat

Aplikacja kantoru internetowego Walutomat dostępna jest zarówno na Androida jak i iOS. Niewątpliwą zaletą aplikacji jest to, że posiada ona całą funkcjonalność platformy dostępnej przez stronę internetową, a jest znacznie łatwiejsza w obsłudze z poziomu telefonu komórkowego. Interfejs aplikacji zachwyca swoją prostotą i czytelnością.

Walutomat – jak sprawniej i taniej wymieniać walutę będąc w podróży czy planując zakup samochodu za zagranicą 4

Kolejną zaletą aplikacji jest logowanie się pinem. Już nie musimy zapamiętywać kolejnego hasła. Co więcej, można już logować się odciskiem palca, jeśli nasz telefon jest wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Walutomat – jak sprawniej i taniej wymieniać walutę będąc w podróży czy planując zakup samochodu za zagranicą 5

Aplikacja Walutomat, to również dostępne natychmiast kursy walut. Nawet nie trzeba logować się na swoje konto. Aktualna tabela z kursami dostępna jest tuż po kliknięciu w ikonę aplikacji. Dlaczego jest to ważne? Kursy walut zmieniają się wielokrotnie w ciągu dnia. Za pomocą aplikacji możemy sprawdzić aktualny kurs bez wychodzenia z samochodu i zaczekać na najbardziej atrakcyjny dla nas moment wymiany. Mając stale przy sobie telefon, po prostu możemy częściej sprawdzać kurs i robić to znacznie łatwiej i wygodniej niż z poziomu przeglądarki internetowej.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button