Artykuły

Car detailing

Samochód pachnący nowością nawet wtedy, gdy jest regularnie i długo użytkowany? Dzięki usłudze car detailing to możliwe. Utrzymanie pojazdu w czystości to niełatwe zadanie. Zwłaszcza gdy korzystają z niego dzieci, zwierzęta lub przeznaczony jest do bojowych zadań związanych z prowadzeniem firmy. Brudzi się nie tylko karoseria, ale także wnętrze. Koniecznością jest oczywiście korzystanie z myjni. Dzięki temu z zewnątrz nie gromadzą się kolejne warstwy brudu. Niestety zaraz po opuszczeniu stanowiska myjni samochód nie zawsze jest idealnie czysty i w większości przypadków nie wygląda, jakby właśnie opuścił salon samochodowy. O przywrócenie fabrycznego blasku dbają profesjonaliści zajmujący się car detailingiem. Na czym polega taki zabieg?

Czym jest car detailing?

Usługa detailingu samochodowego polega na kompleksowym myciu, czyszczeniu, renowacji pojazdu. Nie ogranicza się tylko do umycia i woskowania karoserii. To szczegółowe zabiegi pielęgnacyjne i ochronne nadające samochodowi idealny wygląd,  zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Mają na celu prawdziwą metamorfozę nawet mocno eksploatowanego auta. Car detailing to prawdziwe SPA dla pojazdu. Każdy element karoserii i wnętrza zostaje poddany myciu oraz renowacji specjalistycznymi preparatami. Nie są to kosmetyki samochodowe dostępne powszechnie w sklepach motoryzacyjnych.   W ramach car detailing odbywa się precyzyjne czyszczenie wnętrza i mycie karoserii. Usuwane są przebarwienia czy rysy widniejące na lakierze. Dodatkowo powierzchnia karoserii zostaje zabezpieczona, aby zwiększyć jej odporność na uszkodzenia. Odpowiednie preparaty zabezpieczają osiadaniu na niej cząsteczek wody oraz zanieczyszczeń. Zabiegi we wnętrzu nie obejmują wyłącznie odkurzania.

Ile trwa car detailing?

Detailing auta to pracochłonne czynności, często wymagające zachowania odpowiednich procesów technologicznych. Dlatego oddając samochód na ich wykonanie, trzeba mieć na uwadze brak możliwości jego użytkowania w tym czasie.

Gdzie wykonać car detailing?

Zakres usług wykonywanych w ramach detailingu pojazdu jest różnorodny w zależności od firmy z taką ofertą. Ze względu na rosnące zainteresowanie posiadaczy samochodów rośnie liczba usługodawców specjalizujących się w kompleksowym odświeżaniu aut. To sprawia, że każdy może znaleźć profesjonalistów w zakresie indywidualnych oczekiwań.

Car detailing dla posiadaczy nowych samochodów

Usługa car detailingu oferowana jest nie tylko w przypadku pojazdów używanych. Mogą z niej skorzystać nabywcy nowego auta. Specjaliści w tym przypadku likwidują mankamenty, jakie mogą być wynikiem transportu samochodu od producenta do salonu sprzedaży.

Dlaczego warto zdecydować się na car detailing?

Dzięki skorzystaniu z usługi profesjonalnego detailingu samochodowego można przywrócić nienaganny wygląd auta, a do tego przedłużyć jego żywotność. Samodzielne, pobieżne mycie nigdy nie zapewni tak spektakularnych efektów. W dodatku trzeba je bardzo często powtarzać. Osoby decydujące się na auto detailing przez długi czas mogą cieszyć się idealnie czystym pojazdem.

sklep.motogo.pl

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button