Artykuły

Przesyłki ekspresowe – jak zminimalizować koszty wysyłki?

W dzisiejszych czasach, wiele firm korzysta z usług kurierów, by dostarczać swoje towary klientom. Jak wiadomo, im szybciej klient otrzyma przesyłkę, tym większe będzie jego zadowolenie. Dlatego też często oferowane są ekspresowe wysyłki kurierskie, a te, konsekwentnie, niosą za sobą koszty. Koszty te mogą być niemałe, ale istnieją sposoby, aby zminimalizować ich wpływ na budżet firmy. W tym artykule omówimy, jakie koszty związane są z przesyłką ekspresową, jak je zminimalizować i jaką firmę kurierską najlepiej wybrać.

Jakie są koszty przesyłki ekspresowej?

Podstawowe koszty

Ogółem rzecz biorąc, na koszt przesyłki ekspresowej składa się kilka elementów. Podstawowy przelicznik tego, ile zapłacimy za paczkę, to wymiary paczki oraz dystans wysyłki. Im większa waga oraz wymiary przesyłki i im dalsza odległość, tym koszt z reguły jest wyższy.

Dodatkowe koszty

Dodatkowe koszty związane są z dodatkowymi usługami, jakie można zamówić wraz z przesyłką. Mogą to być np. ubezpieczenie przesyłki, dowóz do drzwi adresata, wysyłka za pobraniem, dowóz o określonej godzinie itp. Koszt usług dodatkowych jest ustalany indywidualnie przez każdego przewoźnika. Możemy również zostać obarczeni dodatkowymi kosztami, jeśli nasza przesyłka jest „niestandardowa”, tj. jej kształt jest nierówny i wymaga specjalnego ułożenia, lub wykracza poza określone wymiary.

Jak zminimalizować koszty ekspresowej przesyłki kurierskiej?

Wysyłka hurtowa wychodzi taniej od wysyłki detalicznej

Nadając różne paczki osobno, koszty mogą być niemałe. Jako przedsiębiorca, warto pomyśleć nad wysyłką wielu paczek naraz. Stawki przewoźnika w przypadku obsługi wysyłki hurtowej dla firm przeważnie są niższe niż wysyłanie paczek indywidualnie.

przesyłki ekspresowe wysyłane hurtem

Optymalizuj rozmiar i wagę przesyłki

Jak już wcześniej napisaliśmy, wymiary oraz waga mają istotne znaczenie dla kosztów wysyłki. Dlatego warto dobrać opakowanie, które będzie zbliżone wymiarowo do zawartości, która ma znaleźć się w środku. Nie powinniśmy natomiast dobierać opakowania na styk. Ważne jest, by od ścianek towaru do ścianek opakowania było przynajmniej kilka centymetrów wolnej przestrzeni na wypełnienie amortyzujące.

Jaką firmę kurierską wybrać do przesyłek ekspresowych?

Do tego typu przesyłek zdecydowanie możemy polecić firmę DSV XPress.  Są specjalistami nie tylko w kwestii doręczania przesyłek w niezwykle szybkim tempie, ale obsługują je sprawnie również na skalę międzynarodową. Mając oddziały na całym świecie, są w stanie odebrać i dostarczyć przesyłkę w dowolne miejsce, na dowolny dystans. Współpracują też z wieloma branżami, obsługując sprawnie zarówno sprzedawców, jak i samych producentów. Nadamy z nimi dokumenty, standardowe przesyłki kurierskie, a nawet palety (o wadze do 350 kg i wymiarach 120 × 80 × 170 cm). Każdy przedsiębiorca znajdzie tutaj coś dla siebie, albowiem DSV XPress oferuje zarówno opcje ekonomiczne, jak i priorytetowe. Jedne i drugie wyróżniają się wyjątkowo szybkimi czasami dostawy. Z ich szczegółową ofertą mogą Państwo zapoznać się w sekcji „nasze produkty„. Jeśli natomiast są Państwo zainteresowani bezpośrednią wyceną przesyłki, skierować należy się do podstrony kalkulatora przesyłek. Tam, po wypełnieniu danych przesyłki, otrzymacie Państwo spersonalizowaną ofertę i doradztwo.

przesyłki ekspresowe ładowane na pokład samolotu

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button