Artykuły

Jak wypożyczyć samochód na lotnisku w Gdańsku?

Wynajem auta na lotnisku jest coraz popularniejszą alternatywą dla komunikacji publicznej lub taksówek. Na skorzystanie z usług wypożyczalni warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujemy pojazdu na dłużej. Jak wygląda procedura wynajmu samochodu na lotnisku w Gdańsku?

Transport z lotniska w Gdańsku

Lotniska zazwyczaj zlokalizowane są poza miastami lub na ich obrzeżach. Tak jest też w przypadku Gdańska. Jeśli przylatujemy na wakacje, w celach biznesowych lub rodzinnych, zazwyczaj zależy nam na oszczędności czasu. Lotniska są dobrze skomunikowane z centrum miast, niejednokrotnie jednak na pociąg czy autobus trzeba będzie nieco poczekać. Poza tym, ceny przejazdów z i na lotniska są wyjątkowo wysokie. Jest jeszcze taksówka – w tym wypadku jednak warto wcześniej zorientować się, z usług jakiej firmy najlepiej skorzystać, tak by nie przepłacić. Pośpiech nie jest tu wskazany, warto wcześniej przemyśleć kwestię transportu z lotniska i późniejszego poruszania się po Gdańsku. Jeśli planujemy dużo się podróżować, zależy nam na czasie lub chcemy być niezależni, wówczas wynajem samochodu już na lotnisku jest najlepszą opcją.

Zarezerwuj samochód w Gdańsku odpowiednio wcześnie

Jeśli lot planujemy z wyprzedzeniem, a najczęściej tak to właśnie wygląda, rozejrzyjmy się od razu za wypożyczalnią samochodów. Przede wszystkim sprawdźmy, czy oferuje ona dostarczenie samochodu na lotnisko i czy wiąże się to z dodatkową opłatą, a może wypożycza auta bezpośrednio na lotnisku.

Porównajmy ceny kilku wypożyczalni, biorąc pod uwagę nie tylko opłatę dobową za wynajem, ale też koszt dodatkowych usług, których będziemy potrzebować. Sprawdźmy warunki umowy i możliwość wynajmu w czasie naszego przylotu. Jeśli będą to godziny nocne lub dni świąteczne, zapewne na start zapłacimy kilkadziesiąt złotych więcej. Z reguły jednak każda wypożyczalnia świadczy usługi 24/7. Gdy zdecydujemy się skorzystać z danej oferty, zarezerwujmy auto jak najwcześniej.

Wynajem samochodu po przylocie na lotnisko w Gdańsku

Jeśli podróż wypadła niespodziewanie i nie mieliśmy czasu zarezerwować auta wcześniej, nic straconego. Zapoznajmy się z ofertami wypożyczalni, które świadczą swoje usługi na lotnisku. Zapewne aut, spośród których będziemy mogli wybierać, będzie mniej, powinniśmy jednak znaleźć coś dla siebie. Nie spieszmy się i dokładnie zapoznajmy z cennikami i warunkami umowy, by upewnić się, że są one zrozumiałe i jasno sformułowane.

Firmą, którą znajdziesz przy lotnisku w Gdańsku i która oferuje przejrzyste warunki umowy jest wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko Exelcar. Firma podchodzi indywidualnie do każdego klienta, istnieje więc możliwość uzgodnienia warunków umowy. Jeśli zarezerwowałeś auto wcześniej, możesz mieć pewność, że zostanie ono podstawione dokładnie wtedy, gdy będzie taka potrzeba. Spóźniony czy odwołany lot to żaden problem – poinformuj wcześniej o zmianie terminu rejestracji, a w razie nieprzewidzianych opóźnień samochód poczeka na Ciebie.

Formalności na lotnisku

Podpisanie umowy wynajmu samochodu na lotnisku w Gdańsku nie jest skomplikowaną procedurą. Jeśli samochód zarezerwujemy odpowiednio wcześnie, firma będzie już miała większość naszych danych. Na lotnisku zapoznamy się z umową i ją podpiszemy, sprawdzimy stan pojazdu i spiszemy protokół jego odbioru oraz uiścimy kaucję, jeśli firma ją pobiera. Procedury zazwyczaj są upraszczane tak, by nie zabierać spieszącym się klientom zbyt wiele czasu. Trzeba jednak podejść do tego poważnie, tak by być świadomym wszystkich warunków, na które się zgadzamy.

Zwrot wypożyczonego na lotnisku auta

Szczegóły zwrotu samochodu uzgadniamy z firmą jeszcze podczas podpisywania umowy. Zdarza się, że zechcemy skrócić lub przedłużyć termin – nie powinno to być problemem. Za spóźnienie jednak zazwyczaj zapłacimy jak za kolejną dobę użytkowania auta. Wiele firm oferuje możliwość zwrotu auta w innym miejscu. Jeśli wypożyczasz samochód z firmy Exel, nie musisz zwrócić go na lotnisku w Gdańsku – masz możliwość pozostawienia go w innej miejscowości w Polsce.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button