ArtykułyPolecane

Krótkoterminowy wynajem samochodów – zalety

Krótkoterminowy wynajem samochodów to idealna propozycja dla tych, którzy chwilowo nie dysponują własnym środkiem transportu lub chcą cieszyć się niesamowitymi wrażeniami za kierownicą pojazdów znanych marek. Jakie zalety ma krótkoterminowy wynajem aut? Sprawdź, jakie korzyści posiada to rozwiązanie.

Kto najczęściej korzysta z krótkoterminowego wynajmu aut?

Z krótkoterminowego wynajmu samochodów korzystają zazwyczaj klienci indywidualni, którzy z różnych powodów zostali pozbawieni własnego środka transportu. Niekiedy są to również firmy, które potrzebują pojazdu dla swoich pracowników lub podczas wizyty gości, czy kontrahentów. Wiele osób wybiera krótkoterminowy wynajem w wyniku potrzeby drugiego pojazdu, ponieważ ich własny samochód jest w naprawie albo uczestniczył w kolizji. To odpowiedni sposób, aby zaopatrzyć się w auto zastępcze z wypożyczalni. W dodatku chętnie korzystamy z wypożyczalni, gdy chcemy przetestować dany pojazd albo dostarczyć sobie sportowych emocji i nieco adrenaliny. Wynajem auta często odbywa się również w potrzebie wyjazdu na wakacje lub gdy jesteśmy za granicą.

Zalety krótkoterminowego wynajmu      

Podróżowanie własnym środkiem transportu jest znacznie wygodniejszą opcją na co dzień. Warto zatem poznać kilka zalet, z którymi możemy liczyć się podczas wynajmu krótkoterminowego.

  • możliwość wynajęcia samochodu od 1 do nawet 30 dni (niekiedy z opcją przedłużenia)
  • większy komfort podczas podróżowania i przemieszczania się na co dzień
  • brak dodatkowych opłat
  • pełne pakiety ubezpieczeń wraz z serwisowaniem pojazdu, czy wymianą opon
  • odbiór i zwrot z dowolnego miejsca (nie każda wypożyczalnia posiada taką opcję)
  • zniżki za dłuższy czas wynajmu,
  • możliwość przetestowania oraz przejazd wymarzonym samochodem
  • możliwość wynajmu auta na różne okazje, np. rocznice, spotkania, ślub, bankiety, na lotnisko, a także wynajem z kierowcą

Mówiąc o zaletach, należy również wymienić wady, z którymi możemy się spotkać podczas wynajmu krótkoterminowego. W wielu przypadkach jesteśmy zmuszeni do wpłaty kaucji początkowej, która zostanie nam zwrócona dopiero w momencie zwrotu auta. Podczas opcji krótkoterminowej musimy liczyć się również z limitem kilometrów, gdzie za przekroczenie ustalonej odległości możemy odnotować dodatkowe opłaty.

Krótkoterminowy wynajem samochodów Warszawa

Obecnie wypożyczalnie samochodów możemy dostrzec praktycznie w każdym mieście. Dużą ich ilość znajdziemy z pewnością w Warszawie, gdzie jest zdecydowanie większa potrzeba na wynajem samochodów. Powodem tego jest większa liczba turystów, firm oraz ulokowanie lotnisk. Część z tych firm oferuje klientom odbiór oraz zwrot pojazdu z dowolnego miejsca, a więc nie musimy mieszkać ani być w danym mieście, aby skorzystać z usług danej firmy. Polecamy tym samym krótkoterminowy wynajem samochodów Warszawa – globalelitecar.pl, gdzie bogata flota i wiele udogodnień dla klienta umożliwia przeprowadzenie korzystnej transakcji.

źródło zdjęcia: freepik.com

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button