ArtykułyPolecane

Wypadek samochodowy w UK – o czym musisz wiedzieć?

Wypadki drogowe zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Jeśli jednak spotyka nas to po raz pierwszy, oprócz samego faktu kolizji, dodatkowym źródłem stresu będzie dla nas również konieczność odnalezienia się w nowej sytuacji. Szczególnie jeśli znajdujemy się wtedy w innym kraju. Może wydawać się to zaskakujące, ale spora część uczestników ruchu drogowego nie wie, jak powinno się postępować w czasie takiego zdarzenia.
Wypadek samochodowy w UK - o czym musisz wiedzieć? - Pol-Plan

Postępowanie w razie wypadku

Kiedy dojdzie do wypadku z Twoim udziałem, pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć, jest zadbanie, by nie stwarzać dalszego zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Dlatego musisz zatrzymać się w bezpiecznym i widocznym miejscu. Należy również jak najszybciej sprawdzić, czy któraś z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła żadnych obrażeń oraz zadzwonić po pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeżeli w wypadku nie ma żadnych poszkodowanych, nie musisz wzywać policji na miejsce zdarzenia, należy jednak jak najszybciej zgłosić, że wypadek miał miejsce. Ważne jest zebranie informacji dotyczących całego zajścia, które pomogą Ci później w uzyskaniu odszkodowania. Poproś osoby biorące udział w zdarzeniu o ich dane oraz zapytaj, czy posiadają ważne ubezpieczenie auta w UK.

Po wypadku jak najszybciej skontaktuj się z Twoim ubezpieczycielem. Po otrzymaniu od Ciebie informacji oraz danych kontaktowych, które zebrałeś na miejscu wypadku, firma skontaktuje się z ubezpieczycielem drugiego uczestnika zdarzenia w celu ustalenia tego, kto ponosi odpowiedzialność za spowodowanie kolizji.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button