Artykuły

Kalkulator OC/AC – czyli jak tanio ubezpieczyć samochód

Zakup samochodu z pewnością jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego kierowcy. Niemniej jednak powszechnie znane jest powiedzenie odnoszące się do tego, że samochód jest prawdziwą skarbonką. Okazuje się, że pierwsze opłaty spadają na właścicieli pojazdów tuż po zakupie. Chodzi tutaj głównie o koszty związane z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, a także dobrowolnym ubezpieczeniem AC. Jednak dzięki kalkulatorom OC i AD można uchronić się przed zbyt wysokimi cenami. Jak z nich skorzystać i dlaczego warto?

Ubezpieczenie samochodu- które pakiety są obowiązkowe?

Ubezpieczenie samochodu zwykle jest dla kierowców niezwykle bolesnym doświadczeniem. Koszty związane z ubezpieczeniem samochodu odczuwają szczególnie kierowcy młodzi, którzy ze względu na brak jakiegokolwiek doświadczenia za kierownicą, nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową. Warto jednak dowiedzieć się, jakie ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe, a jakie pakiety są już całkowicie dobrowolne. Przede wszystkim rozróżniamy dwa rodzaje ubezpieczeń. Należą do nich:

  • ubezpieczenie samochodu OC- jest to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Zgodnie z prawem, powinien posiadać je każdy samochód poruszający się po polskich drogach. W związku z tym jest to ubezpieczenie obowiązkowe.
  • ubezpieczenie AC- Autocasco to ubezpieczenie nieobowiązkowe. Najczęściej decydują się na niego właściciele nowych pojazdów. Pokrywa ono wszelkie szkody w odniesieniu do auta, które spowodował kierowca.

Oczywiście ubezpieczenia często są sprzedawane w pakietach z różnymi dodatkami jak np. dodatkowe ubezpieczenie szyb, czy holowanie pojazdu.

Kalkulator OC/AC czyli jak ubezpieczyć samochód tanio

Kierowcy wybierając się bezpośrednio do ubezpieczyciela, tak naprawdę narażają się na to, że znacznie przepłacą za daną polisę. Warto więc skorzystać z bezpłatnego narzędzia jakim jest kalkulator OC/AC. To właśnie to narzędzie, pozwoli wybrać ubezpieczenie pojazdu, które nie uszczupli znacznie naszego budżetu. Kalkulator OC/AC działa na bardzo prostej zasadzie. Wystarczy jedynie uzupełnić jego pola danymi odnośnie właściciela/współwłaścicieli pojazdu, a także danymi dotyczącymi samego auta. Po wybraniu pakietu polisy jaki nas interesuje, kalkulator przedstawi najlepsze propozycje. Dzięki temu będzie można je porównać, a finalne wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC/AC?

Każdy kierowca chce ubezpieczyć swoje auto tanio, a jednocześnie efektywnie. Jednak agenci ubezpieczeniowi, często chcą po prostu zarobić. Wobec tego nie zawsze oferują najbardziej korzystne pakiety swoim klientom. Co więcej, ceny w różnych ubezpieczalniach również mogą być diametralnie inne. By nie zagubić się w mnogości ofert, wystarczy skorzystać z urządzenia jakim jest kalkulator OC/AC. Pozwoli nam ono na szybki przegląd dostępnych ofert wielu, różnych ubezpieczalni. W efekcie spojrzymy na ceny ze znacznie szerszej perspektywy, a następnie wybierzemy ten pakiet, który będzie korzystny dla naszego budżetu domowego.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button