Artykuły

GPS do samochodów – Oszczędność tysięcy firm transportowych.

Aktualnie, gdy ceny baryłki ropy są niestabilne, tankowanie floty pojazdów staje się nie lada wyzwaniem dla księgowości. Zakup paliwa, to najwyższy wydatek ( po zakupie floty pojazdów) jakie ponoszą właściciele firm transportowych. Zastosowanie monitoringu GPS do samochodów pozwala uzyskać oszczędności na poziomie 25%-30%.

System monitoringu GPS pojazdów od widziszwszystko.pl to doskonałe narzędzie, które znajduje zastosowanie w różnych typach pojazdów: samochodach osobowych, ciężarowych, maszynach budowlanych, jak i rolniczych. Gromadzone są dane dotyczące lokalizacji pojazdu, stylu prowadzenia przez kierowcę, czasu pracy, zużycia paliwa, okresów postoju oraz nagłych zdarzeń (oraz wielu innych parametrów). Zmniejszenie spalania można uzyskać poprzez wdrożenie rozwiązań od widziszwszystko.pl – montaż sondy paliwowej i odczyt danych z szyn CAN pojazdu.

Otrzymane dane pozwalają wykryć nieekonomiczną jazdę, a w połączeniu z dobrymi praktykami „Eco – driving”, mogą przynieść znaczne oszczędności na paliwie i zmniejszyć emisję zanieczyszczeń.

Wprowadzenie kilku prostych zasad, w połączeniu z analityką danych pozyskanych dzięki monitoringowi GPS pojazdów od widziszwszystko.pl przynosi wymierne korzyści. Oto kilka zmian w stylu jazdy, które można wprowadzić w swojej firmie już dziś:

 • płynne przyspieszanie (brak gwałtownych działań np. ostrego hamowania)
 • płynna jazda pojazdem
 • monitorowanie zużycia paliwa
 • dostosowanie szybkości pojazdu do obowiązujących limitów
 • wykorzystanie tempomatu
 • hamowanie silnikiem
 • sprawdzanie prawidłowego ciśnienia w oponach

Dzięki funkcjonalnościom oferowanym przez monitoring GPS pojazdów od widziszwszystko.pl właściciele mają budżet pod większą kontrolą. Aplikacja oferuje szeroki zakres funkcji:

 • skuteczne i ekonomiczne planowanie trasy
 • lokalizacja pojazdu
 • odczyt danych z tachografu cyfrowego
 • spalanie
 • poziom paliwa
 • stan licznika
 • zdalne pobieranie plików DDD
 • zużycie paliwa na postoju
 • planowanie i porównywanie tras
 • automatyczne raporty

Zebrane dane można wykorzystać do tworzenia szczegółowych raportów, co pomaga w zarządzaniu flotą i w podejmowaniu strategicznych decyzji. Analizy mogą pomóc w identyfikacji obszarów do poprawy np. efektywność tras czy zużycie paliwa.

Różne floty pojazdów mogą czerpać różne korzyści z zastosowania monitoringu GPS.

W samochodach osobowych można wykryć nieekonomiczne nawyki kierowcy, takie jak gwałtowne przyspieszenie czy nadmierne przekraczanie prędkości. W przypadku samochodów ciężarowych oszczędności na paliwie są jeszcze wyższe – ze względu na większe zużycie. Monitoring GPS pozwala dopasować styl jazdy, kontrolować obciążenia – waga transportu również ma wpływ na spalanie i technikę jazdy kierowcy.

W przypadku monitoringu GPS maszyn budowlanych, ważnym aspektem jest zabezpieczenie przed kradzieżą. Ze względu na specyfikę maszyn (gabaryty) praktyczniejsze jest pozostawianie ich „pod gołym niebem” niż codzienne odwożenie ich do bazy (brak dodatkowych kosztów paliwa związanych z transportem). Zabezpieczenie pojazdów od widziszwszystko.pl nie pozwala na uruchomienie pojazdu nawet posiadając kluczyk lub kod startowy. Dodatkowo, można zdalnie odciąć zapłon po wcześniejszej informacji o próbie kradzieży, próby odholowania, podniesienia, przesunięcia bez włączenia silnika poza wyznaczoną strefą. Możliwe jest również wdrożenie mechanizmów przeciwdziałającym zakłóceniom sygnału GPS.

Monitoring GPS pojazdów to narzędzie, które przynosi oszczędności dla wielu firm transportowych, szczególnie w obliczu niestabilnych cen ropy i sytuacji geopolitycznej. Monitoring GPS oferowany przez widziszwszystko.pl jest wszechstronne, znajduje zastosowanie w różnych typach pojazdów i gromadzi wiele danych, które mogą pomóc w efektywnym zarządzaniu flotą.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button