Artykuły

W jaki sposób działa skup aut?

Szybka sprzedaż auta, rozsądne pieniądze od ręki i zero ryzyka – to główne zalety skupu aut używanych. Jeśli chcesz bez problemów pozbyć się starego pojazdu to skup aut jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zanim jednak z niego skorzystasz, dowiedz się, jak krok po kroku działa skup aut!

Skup aut, jak to działa?

Często przed sprzedażą samochodu w skupie aut powstrzymuje nas to, że nie wiemy na czym ona polega. Bazując na stereotypach, nie bierzemy tej opcji pod uwagę. Czasami mylimy skupy z komisem, w których zostawia się auto i oczekuje na klienta. Warto wiedzieć, że rolą komisu jest pośrednictwo w sprzedaży przy pobraniu wysokiej prowizji. Skup samochodów od razu odkupuje pojazd, dlatego jego sposób działania jest bardzo szybki.

W skupie aut pieniądze otrzymujemy od ręki po podpisaniu umowy. W AUTO FORUM w Szczecinie cała procedura sprzedaży trwa tylko 30 minut. Skup aut używanych jest nowoczesną formą sprzedaży, która maksymalnie odciążą klienta ze wszystkich formalności związanych z procedurą zbycia się pojazdu. Skup samochodu zawsze przeprowadza szybką i profesjonalną wycenę, opartą na rynkowych wartościach. Ponadto, sporządza zgodną z prawem umowę i przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty. I to wszystko na jednym spotkaniu!

Etapy sprzedaży samochodu w skupie

Pierwszym etapem jest kontakt ze skupem. Zazwyczaj firmy skupujące auta działają błyskawicznie i w ciągu 24 godzin odpowiadają na zgłoszenie. Przeczytaj, jak krok po kroku sprzedać samochód w skupie:

  • Pierwszy kontakt – wiele firm umożliwia kontakt przez internet za pomocą specjalnego formularza, jak np. Auto Forum. Oczywiście można też zadzwonić i dowiedzieć się wszystkich szczegółów. Podczas pierwszej rozmowy rzeczoznawca ze skupu aut może zapytać Cię o model, rocznik i markę samochodu, więc bądź przygotowany.
  • Bezpłatna wycena pojazdu – odbywa się podczas umówionego spotkania, którego miejsce Ty wyznaczasz. Na podstawie stanu technicznego pojazdu, jego uszkodzeń, marki, kraju pochodzenia, otrzymasz profesjonalną wycenę opartą na realnych wartościach rynkowych. Na spotkanie przygotuj dowód rejestracyjny pojazdu i dowód potwierdzający Twoją tożsamość.
  • Sporządzenie umowy kupna-sprzedaży – to najważniejszy dokument, który powinien przygotować profesjonalny skup aut. Umowa powinna być zgodna z obowiązującym prawem, a nie przypadkowy plik, ściągnięty z internetu. Istotnym zapisem jest to, że kupujący pokrywa podatek od czynności cywilnoprawnych.
  • Wypłata gotówki – jeśli zaakceptujesz warunki i cenę proponowaną przez skup pieniądze otrzymujesz po podpisaniu umowy. Gotówkę możesz dostać także na konto – pracownik skupu zrobi przy Tobie przelew.
  • Bezpłatne odebranie i transport samochodu – po odebraniu gotówki, przekazujesz dokumenty i kluczyki pracownikowi auto skupu. To oni zajmują się odebraniem od Ciebie auta, a jedynym Twoim obowiązkiem jest wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji.

Kiedy warto skorzystać z skupu samochodów?

Oczywiście wtedy, kiedy chcemy zaoszczędzić sobie uciążliwej pracy nad sprzedażą auta na własną rękę. Skup aut to idealne rozwiązanie dla osób, które nie znają się na motoryzacji. Wówczas samodzielna sprzedaż i spotykanie się z klientem z internetu może wiązać się z tym, że zostanie nam zaoferowana stawka poniżej aktualnej ceny naszego auta na rynku. W przypadku skupu samochodów możemy liczyć na uczciwą wycenę. Firma Auto Forum, działająca na terenie woj. zachodniopomorskiego, zawsze jasno informuje, jak skonstruowana jest ich oferta i co ma wpływ na końcową cenę. To bardzo ważne, żeby wybierać skupy, które dbają o klientów i jasno informują ich o przebiegu transakcji.

Firmy skupujące pojazdy, takie jak Auto Forum są świetnym rozwiązaniem w przypadku osób, które chcą szybko pozbyć się auta, np. ze względu na brak funduszu na przedłużenie ubezpieczenia. Często taka sytuacja ma miejsce kiedy mieliśmy stłuczkę i ubezpieczyciel podnosi nam stawki. Skupy działają szybko i skutecznie – taki samochód sprzedasz w ciągu pół godziny!

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button