Artykuły

Leasing samochodowy na raty – jak ich liczba wpływa na warunki finansowe?

Leasingowanie środków trwałych firmy to skuteczny i często wykorzystywany sposób inwestowania w rozwój przedsiębiorstwa. Pozwala na inwestowanie w działalność bez konieczności wykładania znacznych kwot już na starcie, kiedy wielu przedsiębiorców nie dysponuje jeszcze zapasem kapitału operacyjnego. Na ostateczny kształt umowy wpływa kilka czynników, między innymi ilość rat leasingowych. Jaki mają one wpływ na warunki finansowania?

Dłuższy okres spłaty to niższa rata

Poszczególne firmy specjalizujące się w leasingu oferują zróżnicowany, maksymalny czas trwania umowy. Najczęściej będzie on wynosił 5 lat (60 miesięcy), ale niektórzy leasingodawcy oferują nawet 72 albo 84 miesiące finansowania. W Carsmile weźmiesz leasing samochodowy na raty nawet na 7 lat. Tak długi okres spłaty pozwala na rozłożenie zobowiązania w czasie i odciążenie majątku przedsiębiorstwa.

Zwiększenie ilości rat daje dostęp do szerszego katalogu samochodów, spośród których możesz wybierać. System automatycznie dobiera dostępne modele, uwzględniając okres finansowania, wysokość wkładu własnego oraz miesięcznie dochody i obciążenia finansowe.

Konkretny przykład? Jasne!

Spójrzmy na przykład na crossovera Toyotę CH-R Hybrid Style z silnikiem 2.0. Przy finansowaniu na 24 miesiące i wkładzie własnym 10 tysięcy złotych, zapłacisz za nią 3121 złotych miesięcznie. Co dzieje się, kiedy wydłużymy okres spłaty do 5 lat? Rata spada do 1315 złotych miesięcznie. To około 250% różnicy.

Takie przykłady można mnożyć. Cena samochodu BMW Seria 3 GT w analogicznych warunkach finansowania spada z 3912 zł miesięcznie do 1648 zł miesięcznie.

Wybierając leasing auta, sam musisz zdecydować, czy wolisz płacić mniej, ale dłużej, czy więcej, ale przez krótszy czas. Obie strategie mają swoje wady i zalety. Grunt to znaleźć firmę leasingową, która będzie w stanie zaproponować elastyczne warunki wsparcia.

Czy długi okres leasingowania to same plusy?

Musisz pamiętać, że przez cały czas obowiązywania umowy leasingu spoczywają na Tobie określone obowiązki. U każdego finansującego może to wyglądać nieco inaczej, ale najczęściej leasingobiorca jest zobowiązany do przedłużania pakietu ubezpieczeń (OC oraz AC) oraz serwisowania samochodu wyłącznie w ASO. O ile w przypadku nowych samochodów takie obwarowania są całkiem zrozumiałe, część kierowców nie potrafi się z tym pogodzić, leasingując starsze maszyny.

A co na to Carsmile?

W Carsmile sam określasz, na jak długo chcesz leasingować samochód. Nie musisz obawiać się, że w umowie znajdziesz treści pisane małym druczkiem, które sprawią, że zostaniesz zmuszony do zaakceptowania nieatrakcyjnych warunków.

Część kierowców chce jak najbardziej wydłużyć okres finansowania, aby zmniejszyć miesięczne zobowiązanie. Z kolei inni wolą jak najszybciej wymienić samochód na inny. W Carsmile to nie problem, ponieważ to Ty decydujesz, jak chcesz leasingować auto.

Dopasuj model finansowania do swoich potrzeb i możliwości razem z Carsmile.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button