ArtykułyPolecane

Sprzedaż pojazdu do skupu aut używanych

Firmy prowadzące skup aut używanych z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Konkurencyjna oferta, jaką mają do zaproponowania, sprawia, że Klienci coraz częściej rezygnują na ich rzecz z usług komisów samochodowych. W tym miejscu warto zastanowić się, czym tak naprawdę różni się skup aut od komisu samochodowego? Czy sprzedaż pojazdu do skupu aut faktycznie może być opłacalna?

Jak przebiega proces sprzedaży?

Na początku warto przeanalizować dokładnie proces sprzedaży auta do skupu. W pierwszej kolejności należy skontaktować się z wybranym skupem telefonicznie lub mailowo. Coraz częściej firm tego typu posiada własne strony, na których można znaleźć wygodny formularz online. Korzystając z niego, można zgłosić chęć sprzedaży swojego auta. Wystarczy zostawić podstawowe informacje o pojeździe oraz swój numer telefonu. Taki właśnie formularz znajdziecie na stronie skupu aut Car Gryf. Na tej podstawie pracownicy skupu zdecydują, czy są zainteresowani nabyciem danego pojazdu. W znacznej większości przypadków skupy aut z chęcią odkupują praktycznie każde auto. Co istotne, po wysłaniu formularza, można liczyć na dosyć szybki kontakt ze strony potencjalnego Nabywcy.

Jak wycenia się pojazd?

Aby określić wartość pojazdu, profesjonalne skupy aut zatrudniają rzeczoznawców samochodowych, którzy dokonują wyceny zgłoszonego auta. Rzeczoznawca ma oszacować realną wartość pojazdu, biorąc pod uwagę jego stan, wyposażenie oraz stopień wyeksploatowania. Opierając się na danych statystycznych, analizach oraz własnym doświadczeniu rzeczoznawca przedstawia wycenę auta. Jeżeli właściciel pojazdu zgadza się na kwotę wynikającą z wyceny, to kolejnym krokiem jest podpisanie umowy kupna-sprzedaży z firmą prowadzącą skup samochodów.

Kiedy lepiej wybrać skup aut?

Na wstępie zasygnalizowaliśmy porównanie skupu aut i komisu samochodowego. Warto przyjrzeć się bliżej różnicom, jakie dzielą te dwie formy działalności. Otóż w przypadku komisu samochodowego nie staje się on nabywcą naszego pojazdu. Komis jest pośrednikiem, który szuka Klienta na nasz samochód. Jednocześnie pobiera z tego tytułu określoną wcześniej prowizję. Skup pojazdów działa inaczej. Nie pośredniczy, a kupuje od nas pojazd.

Kolejną istotną różnicą pomiędzy komisem a skupem aut jest szybkość sprzedaży. Zgłaszając się do skupu, możemy liczyć na sprzedaż samochodu od ręki. Zgłaszamy pojazd, rzeczoznawca dokonuje wyceny, akceptujemy jej wynik i podpisujemy umowę. W przypadku komisu cała procedura trwa dłużej. Wynika to z faktu, że komis potrzebuje czasu na odpowiednią promocję naszego auta i znalezienie potencjalnego Nabywcy. Skup samochodów przyjmuje każde auto. W komisie możemy usłyszeć odmowę przyjęcia naszego samochodu, jeśli nie okaże się on wystarczająco atrakcyjny.

Czy warto korzystać z usług skupu samochodów? Z pewnością jest to dobry pomysł. Szczególnie w przypadku właścicieli starszych pojazdów. Odwiedzając skup aut w Szczecinie, możemy liczyć na rzetelną wycenę oraz szybką finalizację transakcji, a to atuty nie do przecenienia.

fot. materiały prasowe

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button