Artykuły

Ręcznik do osuszania lakieru – dlaczego warto się w niego wyposażyć?

Dzięki ręcznikom do osuszania lakieru możliwe jest proste i dokładne zbieranie nadmiaru wody z powierzchni samochodu. Akcesoria z tej kategorii zwykle nie pozostawiają smug i nadają autom wyjątkowego wyglądu. Ich miękka faktura dba również o lakier. Delikatnie polerując, nie powoduje powstawania zarysowań. Specjalistyczne ręczniki wykorzystywane są zarówno w warsztatach, jak i na co dzień. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Ręcznik do lakieru – zalety stosowania

Po ręcznik do osuszania lakieru sięga się zwykle po umyciu samochodu. Dzięki odpowiedniemu akcesorium, szybkie przetarcie usuwa wszystkie krople i pozostałości. Takie rozwiązania polecane są szczególnie osobom korzystającym z myjni bezdotykowych. W tradycyjnych zakładach myjących wykonuje się zwykle pełen zakres zalecanych zabiegów. Po wyczyszczeniu w bezdotykowej myjni warto samodzielnie zadbać o osuszenie pojazdu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy wykonanie tego kroku jest konieczne. Po co wycierać samochód po myciu? Krople wody, które zostają na powierzchni auta mogą utrzymywać się na lakierze bardzo długo. Często jest to woda twarda, która podczas parowania zostawi widoczne i trudne do usunięcia ślady. Aby uchronić się przed koniecznością pracochłonnego polerowania i wykorzystywania dodatkowych preparatów, warto sięgnąć po ręcznik do osuszania lakieru.

Jaki ręcznik warto wybrać?

Decydując się na takie akcesorium, warto zastanowić się nad tym, które będzie najlepszym wyborem. Na co warto zwrócić uwagę w tym przypadku? Przede wszystkim materiał wykonania. Ręczniki do osuszania lakieru wykorzystywane w profesjonalnych warsztatach są zazwyczaj wykonane z mikrofibry. Materiał musi być miękki i chłonny, a zarazem przyjazny dla powierzchni auta. Ponadto ważne jest to, aby wykorzystana tkanina posiadała odpowiednią gramaturę. W profesjonalnych przedmiotach z tej kategorii wykorzystuje się materiały, których splot zapewnia uzyskanie możliwie najlepszych właściwości. Warto upewnić się również, że włókna, z których stworzono przedmiot będą odpowiednio trwałe. Wiele modeli wystarcza użytkownikom na kilkadziesiąt myć pojazdu. Ręcznik do osuszania lakieru powinien też posiadać odpowiednią wielkość. Jeśli ma służyć do wytarcia całego pojazdu po myciu, dobrze jeśli będzie dość duży. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie procesu w stosunkowo krótkim czasie. Akcesoria z tej kategorii cenione są przez wszystkich właścicieli aut, którzy dbają o ich estetykę. Ze względu na to, że przydają się w wielu sytuacjach, warto umieścić je w każdym samochodzie.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button