ArtykułyPolecane

Powłoki ceramiczne – długotrwały nieskazitelny wygląd auta

Zachowanie doskonałej prezencji samochodu, z momentu kiedy po raz pierwszy opuszczał on mury fabryki jest zadaniem bardzo wymagającym. Na uszkodzenia jego karoserii jesteśmy narażeni nie tylko podczas jazdy czy parkowania, ale również wtedy, kiedy sami podejmujemy się jego pielęgnacji. Nawet jednorazowo użyty, źle dobrany kosmetyk błyskawicznie może zaowocować powstaniem rys, hologramów lub przebarwień. Czy w takich okolicznościach warto w ogóle podejmować wysiłki, aby zachować nieskazitelny stan naszych czterech kółek? Jak najbardziej, jednak warto ułatwić sobie to zadanie, korzystając z powłok ceramicznych, czyli kolejnych dobrodziejstw, które oferuje nam auto detailing.

auto detailing poznań

Powłoki ceramiczne to najlepszy sposób, aby zwiększyć trwałość współczesnych lakierów

Duża część winy za niską odporność na uszkodzenia karoserii samochodów spoczywa na koncernach motoryzacyjnych, stosujących obecnie bezołowiowe „miękkie” lakiery. Jest to niestety koszt konieczny do poniesienia, z uwagi na nie ekologiczność tego pierwiastka. W praktyce na szczęście nie jest to tak duży problem, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Jedno z najlepszych jego rozwiązań stanowi właśnie powłoka ceramiczna, czyli specjalna warstwa ochronna, która trwale przywiera do konstrukcji oryginalnego lakieru, stanowiąc dla niego wydajne zabezpieczenie na okres wynoszący nierzadko nawet 5 lat.

Przed czym chronią powłoki ceramiczne?

Stosując powłoki ceramiczne istotnie zwiększamy wytrzymałość karoserii na oddziaływanie pogody (w tym w szczególności na promieniowanie słoneczne), a także na uszkodzenia mechaniczne powodowane np. drobnymi kamieniami, piaskiem czy gałęziami drzew, ocierającymi się podczas parkowania o boki auta. Oprócz tego, warstwa ceramiczna naniesiona na lakier podnosi poziom jego higieniczności. Dzięki silnie hydrofobowym właściwościom finalnie uzyskana powłoka odpycha od swojej powierzchni wodę, w znacznym stopniu utrudniając osiadanie brudu. Z tej samej cechy wynika także zachodzenie efektu tzw. samoczyszczenia, który polega na spłukiwaniu przez deszcz zanieczyszczeń zalegających na karoserii.

Powłoka ceramiczna – relatywnie tani sposób na wiecznie świeży lakier

Niesamowity, ciężki do uzyskania jakąkolwiek inną techniką auto detailingową połysk to ostatnia z kluczowych cech, którymi odznaczają się powłoki ceramiczne Poznań jest jedną z polskich miejscowości, gdzie za kwoty rozpoczynające się już od 2400 zł netto (oferta Cars Care Poznań), można skorzystać z usługi, która sprawi, że nasz samochód będzie błyszczący niemalże tak, jakby pokryto go ciekłym szkłem.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button