Artykuły

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – Jak z jego pomocą obniżyć koszt OC?

Jak powszechnie wiadomo, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i wymagane od każdego posiadacza samochodu. Niestety, nie dla każdego jest ono takiej wysokości. Na cenę ubezpieczenia OC składa się wiele czynników. Ponadto każdy ubezpieczyciel ma swoje własne procedury i kryteria ustalania cen. Szukanie najkorzystniejszej oferty OC może być czasochłonne i relatywnie trudne. Dlatego też, przed przedłużeniem umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy samochodów, warto sprawdzić i porównać cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę OC?

W calu znalezienia najkorzystniejszej oferty OC, bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z multiwyszukiwarki ofert. Jedną z takich wyszukiwarek jest kalkulator ubezpieczenia samochodu Porówneo.pl. Za jego pomocą w kilka minut otrzymamy zestawienie ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Zasada działania kalkulatora jest niezwykle prosta. Podajemy parametry naszego samochodu. Zaczynamy od wskazania marki i modelu, a następnie roku produkcji, rodzaju paliwa i typu skrzyni biegów.

Po podaniu pierwszych parametrów kalkulator zaproponuje nam wersję pojazdu według systemu Eurotax. Dla nas jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy wpisywać wszystkich parametrów technicznych pojazdu ręcznie, tylko kalkulator zaproponuje nam możliwe wersje naszego samochodu.

Ok, kiedy mamy już dane samochodu, to następnej kolejności musimy zadeklarować od kiedy potrzebne jest nam OC oraz wybrać zakres ochrony. Możemy zdecydować się na samo OC lub również dobrać NNW.

W kolejnym kroku podajemy dane właściciela oraz sposób użytkowania pojazdu. Dość istotnymi informacjami wpływającymi na cenę OC jest zadeklarowanie planowanego przebiegu w trakcie trwania nowej policy OC, miejsce parkowania pojazdu oraz czas użytkowania samochodu za granicą.

Bardzo ważne jest podane informacji na temat liczby lat bezszkodowej jazdy oraz od kiedy kupujemy OC. Będzie miało to wpływ na ustalenie zniżek u poszczególnych ubezpieczycieli. Na samym końcu możemy również zdecydować o dobraniu dodatkowego ubezpieczenia AC.

Dodatkowo opcjonalnie możemy również podać nasze dane personalne: Imię, Nazwisko oraz numer PESEL. Dzięki temu otrzymamy również oferty od towarzystw ubezpieczeniowych, które wymagają tych informacji. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że niepodanie numeru PESEL spowoduje jedynie, że otrzymamy mniej ofert. Bez podania numeru PESEL nie otrzymamy wyceny polisy OC od TU: Uniqa, Proama i Generali.

Kiedy wypełnimy wszystkie pola oraz podamy adres e-mail, kalkulator przetworzy nasze dane oraz po kilku sekundach wyświetli kalkulacje wraz z cenami. Polisę OC możemy wykupić od razu poprzez kliknięcie przycisku „Kup online”.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia samochodu?

Dzięki kalkulatorowi otrzymamy w ciągu kilku minut porównanie ofert co najmniej kilku różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W rezultacie będziemy mogli wybrać najtańszą ofertę i zdecydować się o pozostaniu u obecnego ubezpieczyciela lub o przejściu do nowego. Skorzystanie z kalkulatora będącego multiwyszukiwarką, to również oszczędność czasu oraz brak konieczności wprowadzania tych samych danych wielokrotnie. Kalkulacja wraz z numerem zostanie nam również wysłana na wskazany adres e-mail, także nie musimy decydować się od razu na jedną z ofert. Mamy możliwość odłożenia decyzji na później i skorzystanie z wybranej ofert w dogodnym dla nas czasie.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button