ArtykułyPrezentacje samochodów

Suzuki Ignis Hybrid – cena, dane techniczne, zdolności terenowe

Suzuki Ignis Hybrid to bardzo interesujący model, który trudno jest jednoznacznie zaklasyfikować do któregokolwiek segmentu. Teoretycznie jest to miejski crossover, natomiast doskonale radzący sobie w terenie, a przy tym oferujący całkiem duży bagażnik i przestronne wnętrze. Atutem tego samochodu jest również atrakcyjna cena. Przyjrzyjmy się bliżej tej propozycji japońskiego producenta.

Niezawodny napęd hybrydowy

Suzuki Ignis Hybrid jest napędzany silnikiem benzynowym 1.2 DUALJET, z którym współpracuje generator elektryczny ISG 2,3 kW. Zadaniem generatora jest wspieranie jednostki napędowej dodatkowym momentem obrotowym – do 50 Nm.

Mamy tutaj zatem do czynienia z układem mild hybrid, który charakteryzuje się niezawodnością, bezobsługowością, a przy tym realnie wpływa na poprawę dynamiki i obniżenie zużycia paliwa. Ignis w tej wersji napędu zużywa zaledwie 4,3 litra benzyny na 100 kilometrów w trybie mieszanym.

Oszczędność i elastyczność układu hybrydowego w zupełności rekompensują fakt, że w ofercie japońskiego producenta nadal nie pojawił się elektryczny Suzuki Ignis.

Suzuki Ignis Hybrid – nie tylko do miasta

Choć wymiary tego samochodu sprawiają, że niejako odruchowo zaliczamy go do kategorii pojazdów miejskich, to Ignis spokojnie poradzi sobie również w roli auta dla małej rodziny. Wnętrze jest wystarczająco przestronne, aby mogły w nim komfortowo podróżować cztery osoby. Do tego dochodzi jeszcze bagażnik o pojemności 267 litrów – to jeden z najlepszych wyników w klasie.

Ciężki teren? Dla Ignisa to żaden problem

Ignis znakomicie radzi sobie w trudnych warunkach drogowych. Jest to bardzo dobry wybór dla osób mieszkających w regionach górskich, ale też zmuszonych codziennie pokonywać drogi gruntowe, szczególnie kłopotliwe w czasie roztopów czy ulewnych deszczy.

Suzuki Ignis imponuje dzielnością w terenie, co jest zasługą nie tylko zwiększonego prześwitu, ale także zastosowania układu ALLGRIP AUTO. Zaawansowana elektronika automatycznie przekazuje moment obrotowy na koła przedniej, tylnej lub obu osi w zależności od aktualnych warunków panujących na drodze. W podjeżdżaniu i zjeżdżaniu ze wzniesień pomaga natomiast system HHC-HDC.

Korzystna cena Suzuki Ignis Hybrid

Suzuki Ignis Hybrid jest bardzo dobrze wycenionym samochodem, co też tłumaczy świetne wyniki sprzedaży tego modelu. Polscy nabywcy docenili, że producent zaoferował auto wyróżniające się nieprzeciętną funkcjonalnością, jakością wykonania oraz bogatym wyposażeniem.

Chcąc poznać cenę Suzuki Ignis Hybrid skontaktuj się z doradcą autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki, posiadającego salony w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie.

W rozmowie z doradcą zapytaj o aktualne promocje na hybrydowe Suzuki Ignis i specjalne warunki finansowania zakupu (kredyt, leasing, wynajem długoterminowy), a także umów się na jazdę testową tym modelem.

Więcej o Suzuki Ignis Hybrid przeczytasz na stronie internetowej https://www.mmcars.pl.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button