Nowości

Nowy Opel Zafira Tourer

Opel zaprezentował zdjęcia oraz informacje na temat nowej Zafiry Tourer, która swą premierę będzie miała we wrześniu br. na salonie samochodowym we Frankfurcie. Nowy samochód cechuje się bardzo estetyczną stylizacją, nawiązującą do pozostałych modeli marki. Jakość wykonania ma być na poziomie Insigni, czyli wg Opla jakość klasy Premium.

Jak poprzednie wersje Zafiry, nowy samochód oferuje 7 miejsc dla pasażerów. Przestrzeń samochodu aranżować można za pomocą ulepszonego systemu Flex7. Trzeci rząd foteli jest składany, gwarantując duży bagażnik o imponującej pojemności 710 litrów. W środkowym rzędzie zrezygnowano z kanapy na rzecz trzech niezależnych foteli, regulowanych przód-tył na odległości 210 mm. Dla zwiększenia komfortu, oparcie środkowego fotela składa się, tworząc wygodny podłokietnik dla osób podróżujących na skrajnych fotelach, które przesuwają się o 8 cm do środka. Wygospodarowane miejsce dwóm pasażerom środkowego rzędu zapewnia komfort podróżowania pierwszą klasą.

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży klienci będą mieli do wyboru pięć wersji silnikowych. Dwulitrowy turbo diesel w trzech wersjach mocy: 110 KM, 130 KM oraz 165 KM oraz turbodoładowana benzynowa jednostka o pojemności 1.4 w dwóch wersjach mocy: 120 KM i 140 KM. Wszystkie silniki wyposażone są w system Stop-Start. W późniejszym czasie pojawią się również wersje na gaz ziemny CNG oraz mieszaninę propan-butan, czyli LPG.

Nowy Opel Zafira Tourer 2

Nowy Opel Zafira Tourer 3

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button