ArtykułyPrezentacje samochodów

Nowa Toyota Mirai – wodór to przyszłość

Osoby, które posiadają samochody, coraz częściej rozglądają się za autami, wyposażonymi np. w ekologiczny silnik elektryczny. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości całkowicie zrezygnujemy z pojazdów zanieczyszczających atmosferę, na rzecz aut korzystających z proekologicznych rozwiązań. Warto więc przypatrywać się takim rozwiązaniom, jak np. nowa generacja Toyoty Mirai, której podstawę stanowi technologia ogniw paliwowych opartych o wodór. Z pewnością są to samochody, którym warto przyjrzeć się z bliska już dziś. Inwestycja w ekologiczne auta ma sens i z pewnością przyczyni się do tego, by Ziemia była lepszym miejscem do życia dla wszystkich istot, które tutaj żyją.

Toyota Mirai – wodorowe ogniwa paliwowe to przyszłość, na którą warto postawić teraz

Jeśli więc w polu naszych zainteresowań leżą dobrej jakości samochody wodorowe, to koniecznie powinniśmy się za nimi rozejrzeć już dziś. Takie auta jak np. nowa Toyota Mirai w wersji hybrydowej hydrogen najłatwiej będzie nam znaleźć za pośrednictwem Internetu. Toyota Mirai zaopatrzona w różne udogodnienia, takie jak: system monitorowania, układ detekcji przeszkód, czy też inteligentny tempomat adaptacyjny, układ rozpoznawania znaków drogowych, itp., sprawi że jazda samochodem nabierze dla nas zupełnie innego wymiaru. Toyotę zaopatrzoną w przyjazne dla środowiska ogniwo paliwowe, które zasilają specjalne zbiorniki wodoru na stacjach tankowania (w Polsce mają być obecne od 2022 roku), najlepiej będzie nabyć bezpośrednio o sprzedawcy tych aut: www.toyota-krakow.pl. Należy ona do generacji „fuel cell electric vehicle” i wszystko wskazuje na to, że samochody napędzane wodorem będą w przyszłości bardzo popularne.

Zakup Toyoty Mirai ma sens – marzenia się spełniają

System ogniw paliwowych zasilanych podczas tankowania wodorem, umożliwia przejechanie nową Toyotą Mirai około sześciuset pięćdziesięciu kilometrów. Dodatkowo należy podkreślić, że to nowoczesne auto zaopatrzone, m.in. system ostrzegania przed przeszkodami oraz system monitorowania martwego pola, tankujemy zaledwie pięć minut. Uzupełnienie wodoru nie trwa więc dłużej niż tankowanie benzyny albo ropy. Samochód uzyskuje przyspieszenie do stu kilometrów w ciągu dziewięciu sekund a moc jego silnika to sto osiemdziesiąt dwa konie mechaniczne. Warto więc sprawdzić nową Toyotę Mirai już dziś. Model istnieje w różnych wersjach, zaopatrzonych w układ ostrzegania oraz inne udogodnienia, o czym można się bezpośrednio przekonać na wyżej wymienionej stronie – Salon Toyota Kraków zaprasza po samochody osobowe oraz dostawcze już dziś.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button