Technika samochodowa

Niezbędna pomoc podczas parkowania – czujniki

Problem z dostępnością miejsc parkingowych to zmora dzisiejszych czasów. Często kierowca musi zmieścić się na bardzo niewielkiej przestrzeni, aby móc zostawić samochód na parkingu. Warto pomóc sobie w takich sytuacjach. Z tego powodu warto zainstalować w aucie czujniki parkowania.

Jakie czujniki parkowania wybrać?

Obecnie czujniki cieszą się dużą popularnością, są to bowiem efektywne i wysokiej jakości akcesoria, które dobrze sprawdzają się podczas trudnego manewru. Bywa, iż parkowanie samochodu dostarcza różnego rodzaju trudności, np. na zapchanym parkingu, zatłoczonej ulicy, podziemnych parkingach pod centrami handlowymi, w ciężko dostępnych miejscach lub podczas trudnych warunków atmosferycznych. Są to urządzenia bardzo przydatne dla początkujących kierowców i pozwalają uniknąć uszkodzeniu samochodu. Niektóre pojazdy są fabrycznie wyposażone w czujniki. Niemniej jednak możesz również kupić i samodzielnie zamontować system czujników. Znajdziesz je m.in. tutaj: https://www.micros.com.pl/akcesoria-samochodowe/czujniki-parkowania/

Zastanawiasz się, jakie czujniki parkowania wybrać? Czujniki to akcesoria różniące się między sobą parametrami i ustawieniami. Najważniejszym z parametrów jest czułość, czyli parametr określający, w jakiej odległości urządzenie zareaguje na przeszkodę. Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na głośność dźwięku ostrzegawczego i miejsce umieszczenia urządzenia. Czujniki można podzielić na:

  • przewodowe – są to modele najtańsze, montowane do instalacji elektrycznej pojazdu za pomocą kabli,
  • bezprzewodowe czujniki parkowania – połączenie wyświetlacza z centralką następuje bezprzewodowo, np. przy pomocy Wi-Fi. Są one bardzo proste w montażu i działają na zasadzie sonaru, emitując fale ultradźwiękowe.
Niezbędna pomoc podczas parkowania - czujniki 2
Niezbędna pomoc podczas parkowania – czujniki

Dobrym rozwiązaniem mogą być również czujniki parkowania z kamerą, która automatycznie włącza się podczas cofania i zapewnia duży kąt widzenia obszaru za pojazdem.

Prosty montaż czujników parkowania

Profesjonalny montaż czujników parkowania wykonany może zostać w warsztatach samochodowych, lub też można zamontować je samodzielnie. Zależnie od modelu, czujniki parkowania przód, jak również tył, nie wymagają wiercenia, gdyż mocowane są w zderzaku za pomocą samoprzylepnej taśmy elektromagnetycznej.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button