Artykuły

Kamera samochodowa najnowszej generacji – sprawdź ją!

Według dużej grupy kierowców, kamera samochodowa staje się absolutnym must have każdego samochodu. Nic dziwnego! Chyba każdy kierowca i pasażer spotkał się z sytuacją, w której lekkomyślny pirat drogowy, nie patrząc na to co się dzieje na drodze pędził, stwarzając zagrożenie. Wielu z kierowców obawia się także o swoje auta podczas postoju, szczególnie w nieznanej okolicy – nie tylko ktoś może uszkodzić ich auto, ale też zwyczajnie je ukraść.

kamerze samochodowej IKOL SVR Dashcam rozwiązano wszystkie bolączki i obawy kierowców. Ten wideorejestrator najnowszej generacji pozwala na kompleksową obserwację pojazdu, ale też ma wiele więcej przydatnych funkcji. Jakich? Sprawdź sam!

Nagraj przód i wnętrze pojazdu z IKOL SVR Dashcam

IKOL SVR Dashcam jest dwustronną kamerą samochodową – jednocześnie nagrywa widok przez przednią szybę oraz kabinę pojazdu. Warto zatrzymać się chwilkę nad jakością nagrywanych filmów. Przedni obiektyw, ten który jest skierowany na maskę samochodu, nagrywa w jakości Full HD (1080p) z płynnością do 30 fps. Kąt widzenia to całe 158 stopni, co dale szeroką panoramę obejmującą więcej niż ludzkie oko.

Natomiast kamera skierowana na wnętrze pojazdu nagrywa w jakości HD (720p) nagrywając do 24 fps. Kąt widzenia również jest szeroki, obejmuje 149 stopni. Co ważne posiada tryb wizji nocnej, dzięki której nawet w nocy widoczny jest kierowca oraz pasażer. Funkcja odgrywa bardzo duże znaczenie w przypadku kradzieży – w momencie uruchomienia zapłonu rejestruje wizerunek sprawcy i przesyła automatycznie nagranie na telefon właściciela.

Tryb parkingowy – strzeżonego Dashcam strzeże!

Bardzo ważną funkcją jest tryb parkingowy kamery samochodowej Dashcam. Stuknięcia czy zarysowania aut bardzo często zdarzają się właśnie podczas postojów. Mało tego, sprawcy uciekają nie zostawiając kontaktu, za to pozostawiając właścicielowi spory problem. Wideorejstrator Dashcam nie pozwoli na coś takiego!

Kamera uruchomi się w momencie wykrycia wstrząsu, a następnie nagra 60-cio sekundowy film na którym uwieczni tablice rejestracyjne sprawcy. To samo sprawdzi się w przypadku prób kradzieży auta lub jego zawartości. Gdy tylko otworzą się drzwi, Dashcam rozpocznie nagrywanie, a film automatycznie zapisze się w zintegrowanej aplikacji mobilnej.

Transmisja na żywo – sprawdź podgląd z obu kamer Dashcama!

W systemie IKOL SVR Dashcam poza kamerą samochodową jest także moduł GPS. Dzięki niemu użytkownik ma dostęp do raportów, ale co ważniejsze, do alertów, które powiadamiają o bieżącym stanie auta. Nieautoryzowany ruch? Alert. Odholowanie? Alert. Przekroczenie prędkości? Alert!

Jest ich oczywiście wiele więcej, jednak skupimy się na tym co możesz zrobić po takim alercie mając w aucie IKOL SVR Dashcam. W przypadku braku tego wideorejestratora, każdy na pewno popędził by do samochodu, aby zobaczyć co się z nim dzieje. Natomiast dzięki kamerze samochodowej Dashcam nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ aplikacja mobilna daje możliwość transmisji na żywo z obu kamer.

Funkcja transmisji na żywo jest równie ważna w przypadku kradzieży auta. Po otrzymaniu alertu o nieautoryzowanym ruchu, możesz od razu sprawdzić kto siedzi za kółkiem oraz w jakim kierunku zmierza. Przekazanie tych danych policji znacznie przyspieszy schwytanie sprawcy oraz odzyskanie samochodu.

Ochroń auto z wbudowanym systemem radiowym w IKOL SVR Dashcam

Integralną częścią systemu jest także radiowa lokalizacja pojazdów po kradzieży,  czyli SVR. Dzięki lokalizatorowi radiowemu można odnaleźć auto niezależnie od tego, gdzie złodziej je ukryje – w garażu podziemnym, kontenerze czy w dziupli w głębokim lesie. Sygnału radiowego nie da się zagłuszyć, tak więc nawet popularny wśród złodziei jammer (zagłuszacz) na nic się nie przyda.

Dzięki trzem elementom IKOL SVR Dashcam – kamerze samochodowej, modułowi GPS oraz lokalizatorowi radiowemu – system jest szczelny i właściwie nie do oszukania. Przekonaj się o tym sam i sprawdź jego pełne możliwości wchodząc na stronę ikol.pl.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button