ArtykułyPolecane

Jak szybko ubezpieczyć sportowy samochód?

Wielu kierowców o nich marzy, nieliczni je mają, ale wszyscy widzieli je w programach motoryzacyjnych. Sportowe samochody rozbudzają fantazję mocą, osiągami i wyglądem. Czy oprócz cen sięgających setek tysięcy złotych w przypadku tego typu aut, trzeba liczyć się także z wysokimi składkami OC?

Część kierowców kupuje samochody z myślą o wygodnych podróżach do pracy. Dla innych najważniejszy jest komfort foteli i cicha praca silnika. Ci z dziećmi kładą nacisk na bezpieczeństwo pojazdu. W końcu najważniejsze jest dla nich bezproblemowe dowiezienie dzieci do szkoły lub przedszkola. Innym zależy na pojemnym bagażniku, gdyż często podróżują z całą rodziną. W końcu są również tacy kierowcy, dla których liczy się moc i rodzaj silnika oraz aerodynamiczna sylwetka pojazdu. To miłośnicy samochodów sportowych!

Za co kochamy sportowe samochody?

Pierwszą reakcją wielu osób po informacji od znajomego o zamierza zrealizować swoje marzenie, czyli kupna sportowego samochodu jest zdanie – “Człowieku, ubezpieczenie takiej fury kosztuje majątek! Zawsze są z nimi problemy”. Nadgorliwi przyjaciele łapią się za głowy i przestrzegają przed wysokimi kosztami OC. Czy zawsze mają rację? Czy można znaleźć ubezpieczenie sportowego samochodu w dobrej cenie?

Szybko możesz rozwiać te wątpliwości czytając artykuł na stronie: https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-oc-dla-sportowego-samochodu/

Co jednak z samymi samochodami sportowymi – za co są tak bardzo kochane? W przypadku większości samochodów osobowych najważniejsza jest funkcjonalność. Natomiast dla fanów sportowych wersji liczą się przede wszystkim wrażenia. To właśnie uczucie wgniatania w fotel podczas gwałtownego przyspieszania zapiera dech w piersi. A prędkość maksymalna, często celowo ograniczana przez producentów, przyspiesza bicie serca i jest powodem do dumy – oczywiście najlepiej osiągać ją na specjalnie przygotowanym do takich prób torze rajdowym.

Jednak niesamowite dokonania samochodów sportowych nie byłoby możliwe bez mocnej jednostki napędowej. Setki koni mechanicznych pracujące pod maską pojazdu, charakterystyczny dźwięk działającego silnika V6 lub V8, są czymś, czego oczekuje się od tego typu samochodów. W końcu 600 KM pod maską sportowego BMW M6 robi zawsze wrażenie!

Większość współczesnych sportowych samochodów jest także niezwykle komfortowa. Minęły czasy, gdy tego typu auta opierały się jedynie ma potężnym silniki wsadzonym w opływowy kawał blachy z dwoma niewygodnymi fotelami. Dzisiaj liczy się również luksus oraz piękna opływowa sylwetka samochodu i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Czy łatwo ubezpieczyć samochód sportowy?

Po drogach nie można jeździć pojazdem, który nie ma ubezpieczenia OC. Jeśli właściciel samochodu sportowego zgłosi się do ubezpieczyciela z zapytaniem o wycenę ubezpieczenia OC, to nie może dostać odmowy. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych wyraźnie mówi, że zakład ubezpieczeń nie może odmówić zawarcia ubezpieczenia obowiązkowego, jeśli taka umowa jest u niego dostępna.

Oczywiście ze względu na przedmiot ubezpieczenia ubezpieczyciel może wycenić takie ubezpieczenie wysoko. Często sportowe samochody kupują osoby młode, które lubią ryzykowną jazdę. Jeśli mają dodatkowo historię wypadkową, to taki klient może otrzymać bardzo wysoką ofertę ubezpieczenia OC. Jednak nie zawsze tak musi być!

Jakie są ceny ubezpieczeń samochodów sportowych?

Ubezpieczyciele wysoko oceniają ryzyko dla samochodów z silnikami o dużej pojemności, z których mają spektakularne osiągi. Błyskawiczne przyspieszenie oraz potężna moc mogą sprawiać kłopoty mniej obeznanym kierowcom. Jednak Ci, którzy nabyli doświadczenie i mają bezszkodową historię jazdy, mogą liczyć na duże zniżki. Poniżej znajdziesz najniższe ceny ubezpieczeń OC na wybrane modele samochodów sportowych:

  • 27-letni mężczyzna (bez szkód) znalazł OC dla Dodge’a Vipera z silnikiem o pojemności 8l za 726 zł!
  • 30-letni mężczyzna (bez szkód) znalazł OC dla BMW Seria 7 z silnikiem 6,5l za 660 zł!
  • 37-letni mężczyzna (bez szkód) otrzymał ofertę OC na Chevroleta Camaro z silnikiem 6,2l w wysokości 757 zł!
  • 38-letni mężczyzna (jedna szkoda) znalazł OC dla Audi A8 z silnikiem 6l za 501 zł!
  • 51-letni mężczyzna (bez szkód) znalazł OC na Porsche Panamerę z silnikiem 4,8l za 560 zł!

Dane pochodzą z wyliczeń przeprowadzonych w porównywarce Mubi w styczniu 2020 roku.

Jeśli również masz lub planujesz zakup samochodu sportowego, to sprawdź w kalkulatorze OC i AC (https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/), ile będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie takiego pojazdu. Warto zrobić to w porównywarce Mubi, by znaleźć jak najlepszą ofertę.

Mimo że samochody sportowe są drogie w zakupie i bieżącym utrzymaniu – przy obecnych cenach paliw, można znaleźć dla nich bardzo korzystną ofertę ubezpieczenia OC. Oczywiście trzeba mieć doświadczenie i bezszkodową historię jazdy.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button