Artykuły

Czym jest piaskowanie felg i gdzie je wykonać?

Piaskowanie felg to usługa, na którą decyduje się wielu kierowców. Pozwala przywrócić obręczom idealną czystość i gładkość, a także usuwa ewentualne ogniska korozji i chroni przed dalszym rdzewieniem. Profesjonalne piaskowanie felg można wykonywać zarówno na obręczach stalowych, jak i aluminiowych. Sprawdź, gdzie zlecać taką usługę w Krakowie.

W jakim celu piaskuje się felgi?

Celem piaskowania felg jest bardzo dokładne oczyszczenie ich z zabrudzeń i ewentualnej korozji, a także nadanie im idealnej gładkości. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ jeśli chcesz poddać obręcze regeneracji, usunięcie zanieczyszczeń musi stanowić jej pierwszy krok. Jedynie tak przygotowane felgi mogą być poddawane dalszym działaniom, na przykład nakładaniu podkładu i malowaniu.

Ważnym celem piaskowania felg jest usunięcie wszelkich gniazd korozji. Obręcze to elementy, które znajdują się bardzo blisko podłoża i są nieustannie narażone na działanie szkodliwych czynników, takich jak wilgoć, błoto czy sól drogowa. To sprawia, że są podatne na rdzewienie. Szybko wykryte i precyzyjnie usunięte ogniska korozji pozwalają przedłużyć żywotność tych elementów. Profesjonalne piaskowanie felg jest najskuteczniejszą metodą, aby to uzyskać.

Dobra i sprawdzona piaskowania felg w Krakowie? Na rynku działa wiele firm oferujących tego typu usługi. Warto wybierać jednak tych fachowców, którzy podchodzą do zleconego zadania profesjonalnie i uczciwie. Przykładem jest firma Colorest, której atutem jest możliwość dobrania ścierniwa do rodzaju obrabianego elementu. Wśród oferowanych usług znajdziesz między innymi:

  • śrutowanie,
  • szkiełkowanie,
  • sodowanie.

Dwie ostatnie metody są szczególnie polecane w przypadku profesjonalnego piaskowania felg.

Na czym polega piaskowanie felg?

Szukasz piaskowania felg w Krakowie? Jeśli tak, zwróć uwagę na to, w jaki sposób fachowcy przeprowadzają ten proces. Przede wszystkim należy unikać miejsc, które przed oczyszczaniem podgrzewają obręcz do wysokiej temperatury. To może narazić ją na uszkodzenia.

Na czym polega piaskowanie felg i jak powinno być przeprowadzane? Zasadą prowadzenia tego procesu jest poddawanie obręczy działaniu ścierniwa pod wysokim ciśnieniem. Drobinki docierają we wszystkie miejsca, również te trudno dostępne. W wyniku ich działania wszelkie zanieczyszczenia, nierówności i rdza zostają usunięte, a felga jest gotowa do kolejnych etapów regeneracji.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button