Artykuły

Dlaczego BP Tollbox dla EETS jest przydatnym urządzeniem do opłat drogowych?

Jakie są największe korzyści wynikające z korzystania z BP Tollbox EETS? Co możesz zyskać i dlaczego warto wybrać właśnie to urządzenie On Board Unit?

Flota w obszarze EETS

W pewnym sensie można stwierdzić, że Europa staje się coraz mniejsza – przynajmniej w przypadku międzynarodowego transportu. Choć pandemiczna rzeczywistość znacząco wpływa na otaczający nas świat, w ostatnich latach coraz więcej firm prowadzi swoje interesy na terenie różnych krajów, co z kolei wiąże się z koniecznością sprawnego przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi państwami. Oczywiście wymaga to odpowiedniego przygotowania, np. w postaci zaplanowania trasy czy zapewnienia możliwości szybkich opłat drogowych. Dawniej do tego celu potrzebnych było kilka, a czasem nawet kilkanaście urządzeń pokładowych. Nie dość, że samo ich zorganizowanie i montaż zajmowało wiele czasu, to do tego mogły one ograniczać pole widzenia kierowcy w czasie jazdy.

Na szczęście w 2018 roku wprowadzono system EETS, czyli Elektroniczny System Opłat Drogowych. Do podstawowych zadań tego rozwiązania zalicza się oczywiście ujednolicenie technologii związanych z rozliczaniem opłat drogowych za pomocą jednego urządzenia, które określa się jako OBU (z ang. On Board Unit). Na ten moment system EETS obowiązuje w większości państw Europy Zachodniej, a także w Norwegii, wkrótce jednak zadebiutuje także w innych krajach, jak np. Polska, Czechy, Słowacja, Węgry czy Rumunia. Początkowo ostateczną datę wdrożenia technologii w tych regionach wyznaczano na koniec 2021 roku, rzeczywistość może jednak okazać się inna, wiele zależy tu też od decyzji lokalnych władz. Mimo wszystko nie ulega wątpliwości, że EETS to rewolucja w branży. Urządzeniem, które znakomicie sprawdza się w korzystaniu z udogodnień tej technologii, jest np. BP Tollbox dla EETS.

BP Tollbox EETS – jak korzystać i czemu to się opłaca?

BP Tollbox EETS to urządzenie, dzięki któremu możesz z łatwością i bardzo szybko dokonywać płatności drogowych na terenie krajów, gdzie wspomniany system EETS funkcjonuje. Dzięki temu kierowca nie musi zatrzymywać się w specjalnych punktach poboru opłat – zamiast tego OBU BP Tollbox automatycznie przestraja się po przekroczeniu granicy na dany system i rejestruje potrzebną kwotę. Co ciekawe, BP Tollbox EETS obejmuje także tunele, mosty oraz transport kolejowy i morski. A do tego BP Tollbox EETS nie jest związane z żadnymi formalnościami – podpisujesz jedną umowę, a po zakończeniu okresu rozliczeniowego wszystkie faktury zostaną wysłane w jednej paczce. I co oczywiste, z BP Tollbox EETS zyskasz dostęp do dodatkowych usług tego koncernu, takich jak bezpieczne parkingi, całodobowa pomoc drogowa czy myjnie.

To nie koniec użytecznych funkcji tego produktu. Z BP Tollbox EETS z łatwością sprawdzisz aktualne i szczegółowe raporty odnoszące się do dokonanych transakcji – to sprawi, że zyskasz większą kontrolę nad finansami firmy. Warto w tym miejscu zauważyć, że BP Tollbox EETS nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Nie musisz wnosić zabezpieczenia ani płacić żadnej kaucji, ewentualne aktualizacje są pobieranie automatycznie i całkowicie bezpłatnie. Ponadto BP Tollbox EETS nie jest przywiązane do konkretnego pojazdu, urządzenie możesz bez trudu przenosić między samochodami w swojej firmie. Jeśli szukasz praktycznego i użytecznego sprzętu do poboru opłat drogowych w różnych krajach Europy, koniecznie rozważ zakup BP Tollbox EETS.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button