Artykuły

Chemia do myjni bezdotykowej – czym kierować się przy wyborze?

Chemia do myjni samochodowej to tak popularna branża, że dostępnych jest na rynku masa preparatów w różnej postaci, a także w różnej cenie. Niektóre z nich przeznaczone są do czyszczenia konkretnej części auta, inne służą do ogólnej pielęgnacji. Dla właścicieli myjni zakup tańszego środka często stanowi pokusę większego zwrotu z inwestycji, jednak przeważnie nie jest to opłacalny krok. Zdecydowanie lepiej jest stawiać na sprawdzonych dostawców, którzy mają wyrobioną renomę na rynku. Profesjonalna chemia do myjni samochodowych to więcej niż połowa sukcesu.

Chemia do myjni samochodowych – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zakup tańszego środka może być spowodowany koniecznością wprowadzenia oszczędności w biznesie czy chęcią większego zysku, jednak warto poszukać oszczędności gdzieś indziej. Rezygnowanie z wysokiej jakości usług może przynieść więcej problemów niż zysków.

Najważniejsze jest dbanie o odpowiednie zaopatrzenie oraz gospodarowanie posiadanymi środkami. Myjnia samochodowa to po części biznes sezonowy. Szczególnie pod kątem właściwości danych środków myjących. Inne zabrudzenia powstają podczas zim, a inne latem. Dlatego środki stosowane w tych okresach także powinny być nieco inne, posiadać odmienne właściwości. Odpowiedni dobór środków oraz ich rotacja zgodnie ze zmieniającymi się warunkami zewnętrznymi to bardzo ważny aspekt.

Odpowiednio zaplanowane zakupy sposobem na sukces

Prowadzenie firmy, także samoobsługowej myjni bezdotykowej, wymaga planowania. Niezależnie od tego, czy dany punk znajduje się w centrum miasta, a ilość odwiedzających osób dziennie jest ogromna, czy też jest to niewielka myjnia na obrzeżach, należy pamiętać o odpowiednim zatowarowaniu.

Poszczególne kosmetyki samochodowe różnią się między sobą i mają swoje specyficzne właściwości. Przed zakupami należy szczegółowo ustalić kilka faktów, aby móc odpowiednio dobrać chemię do myjni samochodowej.

Pierwszy fakt to rodzaj myjni. Jeżeli posiadasz myjnię, którą oferuje producent myjni bezdotykowych BKF to wiesz jakiego rodzaju kosmetyków potrzebujesz. Jednak poza myjniami bezdotykowymi są jeszcze dotykowe czy ciśnieniowe.

Ważna jest także specyfika danego miejsca. Nie ma jednego, idealnego planu produktów, który tak samo sprawdza się wszędzie i stanowi złoty sposób na sukces. Niestety. Dlatego jeżeli jest to dość nowy biznes warto przetestować różne możliwości oraz sprawdzić, które usługi sprzedają się najczęściej. Dodatkowo warto znać twardość wody, bo od niej także zależy skuteczność działania konkretnych kosmetyków.

Ilość posiadanych preparatów warto dopasować także do możliwości. Przede wszystkim finansowych. To, jakim budżetem dysponuje dana myjnia jest niezwykle istotne. Nie bez znaczenia pozostają także możliwości magazynowe czyli warunki, które panują w danym miejscu do przechowywania produktów.

Jeżeli natomiast dopiero szukasz porad i zastanawiasz się jak otworzyć myjnie to odpowiedni moment na planowanie i dobranie najlepszych środków. Zadowolony klient stanowi najlepszą reklamę.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button