Artykuły

Bariery ochronne i ich rodzaje

Bariery ochronne i ich rodzaje 3

Bariery ochronne służą dziś nie tylko do tego, żeby odgrodzić ludzi od urządzeń lub po to, by oddzielić ich od miejsc, w których odbywają się imprezy lub inne zdarzenia okolicznościowe. Dziś to nie tylko funkcje zabezpieczająca, ale barierki pełnią w dzisiejszych czasach również inne role. Pomagają one w tym, żeby człowiek nie miał dostępu do miejsca, które może okazać się niebezpieczne. Przykładem mogą być roboty drogowe, które aktualnie odbywają się na danym terenie. Istnieje kilka rodzajów barierek ochronnych, z których każda ma swoją nieco odmienną formę. Różne ich odmiany stosowane są w różnych miejscach, by przestrzec ludzi przed możliwym czyhającym na nich niebezpieczeństwem. Do podstawowych rodzajów barierek ochronnych należą:

Bariera typ OlsztyńskiBariera olsztyńska u12a jest wykonana jest z rury stalowej. Barierka tego typu posiada dodatkowo poprzeczkę. Została wykonana z cynku, a także zastosowano tu malowanie proszkowe. Obklejona jest folią odblaskową i występuje w kolorze czerwonym. Barierkę tą można nabyć w wersji przygotowanej do wbetonowania. Barierki tego typu wykorzystywane są na drogach miejskich oraz krajowych. Celem ich stosowania jest odgrodzenie chodnika od jezdni wyznaczonej co poruszania się pojazdów. Możemy je spotkać w większości przypadków przy jezdni oraz chodnikach, występują one, przy granicy z poboczem, wysepkach przystankowych, a także na pasach oddzielających jezdnię. Zauważymy je również, przy ogrodzeniach torowisk tramwajowych.

Bariera szczeblinkowa U-11aBariery szczeblinkowe u11-a stosowane są przede wszystkim, jako ostrzeżenie przed upadkiem z wysokości. W Tym przypadku, jeśli powierzchnia, po której odbywa się ruch położona jest wyżej niż pół metra, wówczas o jej barwie przesądza zarządca drogi, po której ten ruch się odbywa. Barierki tego typu umieszczane są na nasypach, przepustach czy mostach. W skrócie powinny się one znaleźć wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość upadku z wysokości. Barierki -11-a wykonywane są z pionowych szczeblinek posiadających rozstaw do czternastu centymetrów. Jest tutaj możliwa pełna dowolność, ponieważ takie zabezpieczenia mogą być zastosowane w dowolnej przestrzeni. Czasami nawet są w stanie zastąpić barierki z oznaczeniem u-12a.

Bariera Wygrodzeniowa - Typ 5Barierki ochronne PCV stosowane są w celu odgrodzenia ludzi od miejsc niebezpiecznych podczas odbywania się robót budowlanych oraz na drogach w celu ostrzeżenia o przeprowadzanych tam pracach. Ich zastosowanie jest dobrym pomysłem również podczas wykonywania prac podziemnych, czy magazynowych. Barierki te dobrze zabezpieczają wykopy oraz kanały. Ich ogromnym atutem jest to, że nie przewodzą one prądu, dzięki temu mogą być stosowane pod liniami wysokiego napięcia. Są bardzo cenione ze względu na łatwość, w jaki mogą być transportowane i posiadają dużo lepszą widoczność niż ich alternatywne odmiany. Można je nabyć zarówno z własnymi nogami, a także posiadające podstawy.

Wszystkie wymienione rodzaje barier znajdziemy w firmie Tioman, która jest ich oficjalnym producentem. Spełniają one wszystkie prawne i ustawowe wymagania. Zainteresowani klienci mogą skontaktować się z firma pod numerem telefonu 56/655 77 99 lub napisać na adres email tioman@tioman.pl.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button