Artykuły

Bagażnik rowerowy – jak model wybrać?

Bagażniki rowerowe powinny być dostosowane przede wszystkim do danego modelu samochodu oraz ilości rowerów, które będą na nim przewożone. Na rynku znaleźć można wiele ciekawych propozycji, które są nie tylko wyjątkowo trwałe, ale również łatwe w montażu. Solidny bagażnik bez trudu utrzyma kilka rowerów, nawet przy szybkiej jeździe. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Bagażniki montowane do samochodu – jaki model wybrać?

Dopasowując model bagażnika rowerowego, należy zwrócić uwagę na materiał wykonania danego modelu oraz ilość rowerów, które się na nim zmieszczą. Oczywiście, nie bez znaczenia jest także sposób montażu oraz wygoda użytkowania. W sprzedaży znajdziesz zarówno dobrze znaną markę bagażników rowerowych Thule, jak i bardzo dobre jakościowo bagażniki firmy Taurus. Każdy z nich ma inne zalety. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać spośród bagażników mocowanych na dachu samochodu lub na haku holowniczym. Dopasowanie konkretnego modelu ułatwi Ci transport jednośladów dla całej rodziny.

Bagażniki rowerowe – dostosowane do potrzeb

Bagażnik rowerowy, który najczęściej można spotkać na polskich drogach to wersja montowana na dachu. Wówczas mamy pełne pole do popisu jeśli chodzi o tył samochodu oraz dostęp do bagażnika.Taki sposób montażu umożliwia transport rowerów od jednego do kilku sztuk. Wspaniale sprawdza się do aut osobowych, a także miejskich SUVów. Najlepsze bagażniki rowerowe pozwalają na łatwy montaż sprzętu oraz szybką możliwość zdjęcia roweru z samochodu.

Bagażniki rowerowe

Bagażnik montowany na tylnej klapie samochodu

Bagażniki rowerowe, które coraz częściej można spotkać to te, które mocowane są na tylnej klapie auta. Tego typu produkt umożliwia przewóz nawet 4 rowerów za jednym razem. Sprawdzi się z reguły w tych modelach samochodu, które nie mają możliwości zamocowania uchwytów rowerowych na dachu, a także w tych pozbawionych haka holowniczego.  Wspaniale sprawdzają się jeśli zależy Ci na tym, aby nie zwiększać wysokości samochodu.

Solidny bagażnik – czyli jaki?

Rowery podczas transportu powinny być odpowiednio zabezpieczone. W zależności od tego dokąd jedziesz, wymagane będą dodatkowe akcesoria. Ciekawe rozwiązania, w tym również bagażniki rowerowe znajdziesz w ofercie marki Taurus, która od lat ceniona jest przez rowerzystów. Doskonałym rozwiązaniem odpowiednim do transportu jednośladów będą uchwyty rowerowe, a w szczególności Taurus BikeUp PRO, Taurus III, Taurus IV. Każdy z nich odznacza się solidnością, a także łatwością w montażu.

Boxy dachowe – świetny sposób na przewóz rzeczy

Jeśli nadal zastanawiasz się jaki bagażnik rowerowy wybrać, zwróć uwagę na ilość sprzętu oraz jego rodzaj. Jeśli na Twoim dachu znajduje się box, rowery należy zamontować na haku lub bagażniku montowanym na klapie. Wówczas znajdziesz miejsce na dodatkowe akcesoria.Rower jest dzięki temu odpowiednio zabezpieczony, a do tego zyskujesz dodatkowe miejsce na dachu auta.

Rower odpowiednio zabezpieczony

Pamiętaj także o tym, aby dopasować model bagażnika do wielkości roweru. Dzięki temu jazda będzie bardziej komfortowa. Podczas zakupu uchwytów rowerowych sprawdź czy ramy roweru nie przylegają do siebie nadmiernie i pozwalają na wygodny montaż rowerów. Taka wnikliwa analiza własnych potrzeb i możliwości pozwoli Ci dopasować produkt idealny dla siebie i Twojej rodziny!

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button