Artykuły

Czym są manetki motocyklowe?

Maneta to jedno z ważniejszych elementów wyposażenia motoru. W maszynach stanowi odpowiednich pedałów gazu. Za jej pomocą kierowca motocykla może sterować prędkością poruszania się po drodze. Manewry, które wykonuje kierujący pojazdem, wpływają na przepustnicę — jest ona zamykana i otwierana, co bezpośrednio przekłada się na pracę silnika oraz kół. Jak widać, manetki motocyklowe to bardzo ważny element pojazdu, dlatego należy sięgać po najlepsze i sprawdzone produkty.

Jak wybrać manetki idealne?

Manetka motocyklowa musi być odpowiednio dobrana, ponieważ ten element wpływa na jazdę, sterowanie maszyną oraz na wygodę kierującego. Podczas wyboru trzeba kierować się głównie rodzajem posiadanego motocykla, ale też jakością samego produktu. Istotne znaczenie ma też sam montaż manetek — powinny one dobrze przylegać. Luz na manetkach motocyklowych jest bardzo niepożądany i niebezpieczny. Manety trzeba dopasować do rodzaju kierownicy, a przede wszystkim do jej średnicy. Warto sięgać po produkty czołowych producentów, które wykonane są z wytrzymałych materiałów. Wyższej klasy manetki wyposażone są w antypoślizgową powierzchnię, co znacznie ułatwia kierowanie pojazdem w każdych warunkach.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru manetek?

Dobranie manetki do rodzaju pojazdu i do średnicy kierownicy to jedno, bardzo ważne jest też stawianie na produkty wytrzymałe. Manetki motocyklowe renomowanych marek mogą być wyposażone w dodatkowe technologie, które sprawią, że jazda będzie przyjemniejsza. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnej gumy, która zmniejsza wibrację podczas jazdy. Znacząco wpływa to na komfort, zwłaszcza jeśli ktoś dużo podróżuje motorem. Specjalne żłobienia na manetkach zapewniają wygodę, dłoń się nie ślizga podczas wykonywania manewrów.

Z czego zrobiona jest maneta?

Manetki motocyklowe powinny mieć też odpowiedni rozmiar i grubość, która dopasowana jest do wielkości dłoni. Miłośnicy stylowych gadżetów mogą sięgać po designerskie produkty, które z pewnością przyciągną uwagę. Dobry przykładem są kolorowe manetki — jaskrawe lub złote. Manety zwykle wykonane są z aluminium oraz z gumy. Aluminium zapewnia wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu lekkości produktu. Guma zaś odpowiada za właściwości antypoślizgowe — element kierownicy ma komfortową strukturę, dzięki temu świetnie dopasowuje się do dłoni. Stylowe produkty zdecydowanie odmieniają wygląd maszyny, zwłaszcza kiedy rzucają się w oczy. Znakomicie prezentują się też designerskie manetki motocyklowe w stylu vintage.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button