Artykuły

Naprawy blacharskie w samochodzie – samodzielnie, czy w serwisie?

Z pewnością wielu kierowców lub, kiedy ich auta prezentują się idealnie i zwracają na siebie uwagę przechodniów. Żeby rzeczywiście tak było, trzeba odpowiednio dbać o powłokę lakierniczą swojego samochodu. Bez wątpienia najbardziej przykrymi usterkami są właśnie te, które dotyczą nadwozia pojazdu i psują wygląd naszego auta. Usuwanie tego typu niedociągnięć może okazać się bardzo skomplikowane i problematyczne, szczególnie dla mniej doświadczonych majsterkowiczów. Warto wówczas poszukać pomocy u specjalistów, którzy kompleksowo i skutecznie dokonają wszelkich koniecznych napraw.

Jak samodzielnie wykonać poprawki blacharskie?

Samodzielne poprawki blacharskie powinny sprowadzać się co najwyżej do usuwania drobnych odprysków lub wad powstałych na lakierze. Oczywiście pod warunkiem, że posiadamy przynajmniej podstawową wiedzę oraz doświadczenie konieczne do wykonania takich napraw. Bez tego oraz odpowiednich narzędzi, możemy jeszcze bardziej uszkodzić nasz lakier, co jeszcze pogorszy sytuację naszego samochodu.

Do wykonywania jakichkolwiek napraw blacharskich lub blacharsko lakierniczych, należy posiadać odpowiednie miejsce i warunki. Mowa tutaj np. o garażu, w którym nasze auto będzie mogło pozostać do wyschnięcia świeżego lakieru. Taka przestrzeń powinna być dokładnie odkurzona i przygotowana, a także posiadać odpowiednie warunki, m.in. wilgotność i temperaturę. Potrzebne będą również odpowiednie narzędzia, np. pistolety lakiernicze, pilniki, rozpuszczalniki i szereg podobnych akcesoriów, bez których nie będziemy w stanie wykonać naprawy. Jak widać, lista wymogów, które należy spełnić jeszcze przed rozpoczęciem prac jest dość długa.

Malować, czy wymieniać elementy blacharskie?

To bardzo częsty dylemat, szczególnie w przypadku uszkodzenia mechanicznego lub pojawienia się dużych ilości korozji na danym elemencie. Wymiana możliwa jest oczywiście wtedy, gdy dana część poszycia nie jest przytwierdzona na stałe do naszego nadwozia. Wymieniać w ten sposób możemy więc wyłącznie drzwi, przednie błotniki, maskę oraz pokrywę bagażnika.

Wymiana ma sens wtedy, gdy do zatuszowania uszkodzeń konieczne jest spawanie i szpachlowanie, więc dwa czasochłonne i nie do końca odpowiednie dla nadwozia samochodu procesy. Jeśli jest możliwość wymiany takiego elementu na nowy, to oczywiście wówczas warto z tego skorzystać.

Kiedy warto pozostawić naprawy blacharskie specjalistom?

Specjaliści oferują nam nie tylko odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w zakresie wykonywanych przez nich prac, lecz również zapewniają odpowiednie warunki i narzędzia potrzebne przy ich realizacji. Dzięki temu możemy mieć pewność, że naprawa będzie wykonana we właściwy sposób, przyniesie zadowalające efekty i nie spowoduje innych uszkodzeń naszego samochodu. Istotnym jest również to, że korzystając z usług ASO, nie utracimy gwarancji na powłokę lakierniczą naszego samochodu, co w przypadku samodzielnych napraw z pewnością miałoby miejsce.

Jeśli szukacie Państwo profesjonalistów w zakresie napraw blacharsko – lakierniczych, to serdecznie zapraszamy do dealera należącego do Grupy Zdunek. Znajdziecie tam szereg specjalistycznych i fachowych usług, a Wasze auto trafi w dobre ręce. Sprawdź ofertę: blacharnia Gdańsk.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button