ArtykułyPolecane

Aplikacje do monitoringu floty

Nowoczesne zarządzanie firmą, a w szczególności takim rodzajem przedsiębiorstwa, którego główny filar stanowi flota pojazdów, powinno polegać na działaniach skutecznych, efektywnych i natychmiastowych. A nie są one już możliwe, nawet jeśli w biurze będziemy dysponować zaawansowanym programem do obsługi floty. Dlaczego tak się dzieje? Obecnie prowadzenie zarządzanie biznesem odbywa się w sposób bardzo dynamiczny. Bierzemy udział w wielu spotkaniach i ciągle jesteśmy w ruchu. Aby zarządzać flotą pojazdów w sposób maksymalnie zbliżony do optymalnego, potrzebne są rozwiązania, które umożliwią natychmiastowe podejmowanie trafnych decyzji, niezależnie od czasu, miejsca i okoliczności w jakich się aktualnie znajdujemy. Rozwiązaniem jest zastosowanie aplikacji GPS na telefony komórkowe do monitorowania floty.

Czym są aplikacje do monitoringu floty

Nowoczesna aplikacja do monitorowania floty, to sposób na zarządzanie flotą pojazdów z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie i o dowolnej porze. Dzięki aplikacji, kierownik mobilny jest w stanie obserwować załogę i zachować kontrolę cały czas, niezależnie od sytuacji. Dzięki temu otrzymuje on możliwość podejmowania trafnych decyzji praktycznie w czasie rzeczywistym.

Aby aplikacja spełniała swoją rolę, powinna być dostępna i w pełni funkcjonalna na różnych urządzeniach. Aplikacje powinny działać zarówno na Androidzie (Google) jak i na systemie operacyjnym iOS (Apple).

W pełni funkcjonalne aplikacje GPS mogą również dostarczać informacje o błędach występujących w pojazdach. Poprawa efektywności floty, to sprawne eliminowanie występujących problemów i awarii. Nowoczesne aplikacje potrafią wstępnie diagnozować usterki w samochodach, poprzez przesyłanie diagnostycznych kodów błędów takich jak: awarie układów elektronicznych, przegrzewanie lub nierówna praca silnika, stan DPF (Filtr cząstek stałych) czy poziom DEF/AdBlue.

W jaki sposób aplikacje GPS pomagają w pracy

Dla osób zarządzających flotą pojazdów, nowoczesna aplikacja do monitoringu floty to ogromny komfort, podniesienie wydajności oraz ogrom innych korzyści:

Raportowanie – Prezentowanie wyników jest jedną z podstawowych korzyści jakie daje nam nowoczesne aplikacja GPS. Aplikacja mierzy oraz pomaga kalkulować ROI. Za jej pomocą możemy przesyłam elektroniczne dokumenty firmowe.

Optymalizacja wydatków – za pomocą aplikacji, możemy ograniczać wydatki ponoszone na paliwo, optymalizować przebiegi pojazdów, obniżać koszty pracy poprzez zwiększanie wydajności pracowników oraz efektywniej wykorzystywać dostępne zasoby. Obniżenie kosztów floty w firmie jest dla wielu osób zarządzających przedsiębiorstwem, kluczową i podstawową korzyścią, jaką dale posiadanie aplikacji GPS do monitoringu floty pojazdów.

Lepsze relacje z klientami – Sprawniejsza flota pojazdów oraz efektywne nią zarządzanie, pozwala uniknąć problemów w sytuacjach niespodziewanych. Za pomocą nowoczesnej aplikacji jesteśmy w stanie lepiej i szybciej reagować na potrzeby klientów, efektywniej dostosowywać harmonogramy dostaw oraz minimalizować opóźnienia oraz niwelować potencjalne straty związane z awariami lub innymi czynnikami losowymi.

Poprawa bezpieczeństwa – Aplikacja do zarządzania flotą pojazdów powinna dbać również o bezpieczeństwo pracowników oraz samej floty. Aplikacja jest w stanie monitorować czy kierowca przekracza prędkość, czy jeździ zbyt agresywnie, ale również rozpoznaje zbędne przestoje w pracy.

Zwiększenie wydajności – Wydajność floty, to nie tylko skuteczne optymalizowanie wydatków na paliwo, ale przede wszystkim maksymalnie efektywne wykorzystanie zasobów, planowanie przeglądów i prac serwisowych w najbardziej dogodnych momentach. Poprawa wydajności to również minimalizowanie czasu potrzebnego na formalności i robotę papierkową.

Do innych ułatwień w pracy warto zaliczyć także możliwość szybkiego filtrowania i odnajdywania odpowiednich pracowników, techników i kierowców, a także wysyłanie najbliżej dostępnych ludzi do określonego zadania.

Jeśli nie możemy zdecydować się jaki wybrać system GPS do monitoringu floty, to bardzo wiele cennych informacji można uzyskać na forum o aplikacjach.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button