ArtykułyNowości

5 warunków, które powinno spełniać auto premium by sprzedać je z większym zyskiem

Wystawiając na sprzedaż auto, musimy zastanowić się na czym najbardziej nam zależy: czy na czasie i własnym komforcie przy zachowaniu odpowiedniego poziomu ceny, czy na jak najwyższym zarobku ze sprzedaży. Kiedy dojdziemy już do konkretnych wniosków, warto je brać pod uwagę przy podejmowaniu dalszych decyzji dotyczących przyszłości naszego auta.

 Jeśli cenimy sobie swój komfort i nie chcemy zajmować się sprzedażą i wszystkim, czego wymaga odpowiednie przygotowanie samochodu do sprzedaży, oddajmy samochód w ręce profesjonalnego salonu samochodów, który odkupi nasz samochód i zadba o niego odpowiednio przed sprzedażą. Idealnym  salonem, w którym komfortowo odsprzedamy swój samochód jest np. Autoreduta.pl, to miejsce, w którym możemy nawet wskazać cenę za jaką chcemy odsprzedać swój samochód. Jeśli zależy nam głównie na jak najwyższym zarobku i mamy czas aby zająć się sprzedażą samochodu, należy odpowiednio zadbać o pojazd, zanim wystawimy go do sprzedaży. Ma to bowiem bezpośredni  wpływ na popyt oraz na cenę jaką uzyskamy ze sprzedaży. Na co zwrócić uwagę?

Dobre bo polskie

Samochody na sprzedaż z Polski cieszą się o wiele większym zainteresowaniem potencjalnych klientów niż te importowane zza granicy. Używane auto, którego pierwszym właścicielem był nasz rodak, wzbudza większe zaufanie u kupującego, dlatego jeżeli jesteśmy pierwszym użytkownikiem auta – warto mówić o tym głośno.

Ilość przejechanych kilometrów

Jeżeli samochód ma niewielki przebieg i jest to udokumentowane w odpowiedni sposób – nie wahaj się wspomnieć o tym. Wśród samochodów na sprzedaż niewiele jest takich, co do których kupujący może mieć pewność, że nic nie było przestawiane przy liczniku kilometrów – przedstawiając dowody na prawdziwość jego pomiarów, zyskujemy dodatkowe punkty atrakcyjności w oczach klienta.

Brak poważnych wypadków

Mało kto chce męczyć się z naprawianiem powypadkowych aut. Nigdy nie wiadomo czy jakaś istotna część konstrukcji nie została osłabiona na tyle, aby odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Jeżeli nie uczestniczyliśmy nigdy w wypadku jadąc naszym samochodem na sprzedaż, dobrze jest informować o tym przy sprzedaży – znacznie podniesie to atrakcyjność pojazdu.

Autoryzowane serwisy

Posiadanie książki serwisowej z listą przeglądów w autoryzowanych serwisach jest niewątpliwie bardzo dużym atutem. Kupujący zyskuje wtedy pewność, iż nasze auto było naprawiane przy użyciu oryginalnych części, które na pewno są kompatybilne z całością. To bardzo ważna zaleta, ogromnie zwiększająca wartość samochodów na sprzedaż.

Zadbaj o detale

Dobrze wyglądający towar sprzedaje się o wiele lepiej, dlatego przed wystawieniem samochodu na sprzedaż warto zainwestować nieco czasu i energii w przywrócenie mu dawnej świetności. Auto należy dokładnie umyć – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, naprawić drobne rysy przy pomocy pasty polerskiej, aby prezentowało się jak nowe. Kiedy chcemy sprzedać je za pośrednictwem Internetu, dobrze jest zadbać o estetykę zdjęć – warto wybrać neutralne i uporządkowane tło z dobrym oświetleniem. Również opis oferty powinien być przygotowany starannie, przy użyciu poprawnego języka – to wpływa na nasza wiarygodność w oczach klienta.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button