Artykuły

Zainteresuj się LPG

Obecnie samochód to bez wątpienia nie jest już towar luksusowy i trudno dostępny. To zwykłe narzędzie pracy, które wiele ułatwia w życiu, a także otwiera przed człowiekiem wiele nieznanych dotąd, czy zamkniętych ścieżek rozwoju. O każdy samochód trzeba dbać, by jeździł. Każdy trzeba tez tankować – w końcu samochody wcale nie jeżdżą na powietrze czy na wodę. Samochody elektryczne, czyli takie, które trzeba ładować, co prawda już istnieją, ale wcale nie są jeszcze takim popularnym czy szeroko znanym rozwiązaniem. Samochód najczęściej jeździ na benzynę. Może mieć też w sobie instalacje LPG. To całkiem popularne rozwiązanie wśród ludzi i możesz się z nim bardzo często spotkać, także w Polsce. Warto zainteresować się tym tematem i sprawić, że podróżowanie samochodem będzie dużo tańsze, a więc także i przyjemniejsze.

Gaz płynny, czyli czym jest LPG?

Instalacja LPG jest bardzo kuszącym rozwiązaniem dla wielu ludzi, którzy znają się na rzeczy. Jednak czym w swojej istocie jest LPG? To nic innego jak mieszanina gazów ropopochodnych, Można je przechowywać w stanie skroplonym w butli pod niezbyt wysokim ciśnieniem. Stosowany jest do napędu samochodu. W przypadku instalacji gazowej często korzysta się właśnie ze skroplonej mieszaniny gazów ropopochodnych lub z gazu ziemnego. Wzrost cen autogazu można zaobserwować w niektórych miejscach, nadal jest to jednak rozwiązanie opłacalne, jeśli potrzebujesz czegoś do napędu samochodów. Spadek hurtowych cen benzyn nie zawsze jest czymś, co może nas dotknąć w określonej perspektywie czasu – a wykorzystanie LPG sprawia, że często można zaoszczędzić całkiem konkretne pieniądze.

Samochody z fabryczną instalacją LPG

Samochody, które fabrycznie mają zainstalowane LPG istnieją i cieszą się powodzeniem na rynku. Nawet jeśli można zaobserwować niepokojące ruchy gospodarcze, gdzie Białoruś uderza w import do UE produktów ropopochodnych. Większość gazu w UE pochodzi bowiem właśnie stamtąd, nawet jeśli niekoniecznie importowany bezpośrednio z tego państwa jest. Od pojazdów samochodowych wymaga się, by były bezpieczne i dowiozły z punktu A do punktu B. Niezależnie od tego czy mają skrzynie automatyczne czy manualne. Na stacjach paliw możesz zaobserwować więcej samochodów, które jeżdżą na LPG i mają to zamontowane w sposób fabryczny. Producenci aut dostosowują się do potrzeb rynku.

Czy można założyć instalację LPG nawet jeśli samochód jej nie ma?

Możesz założyć instalację tego typu, ale nigdy i w żadnym wypadku nie próbuj tego robić samodzielnie. To poważna przeróbka, którą powinni zająć się profesjonaliści. Chodzi przecież przede wszystkim o twoje bezpieczeństwo. Będzie ci potrzebna butla LPG, ale jej zakup nie powinien ci nastręczać większych problemów. Jeśli jednak będziesz mieć jakieś wątpliwości, nie wahaj się pytać specjalistów w tej branży.

Zalety instalacji LPG

Istnieje szereg powodów, by zainteresować się LPG. Odkładając na bo problem importu rosyjskiego LPG można stwierdzić, że rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim taki gaz jest bardziej przyjazny dla środowiska. Spaliny nadal powstają, ale są o wiele czystsze niż te, które są pozyskiwane z benzyny bezołowiowej. Nie zawierają benzenu, siarki, ołowiu i innych szkodliwych składników. To też rozwiązanie przyjazne dla twojego portfela. Znajdź odpowiedni dla siebie sklep LPG i zmień benzynę na gaz. Jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne – nie musisz bać się gazu.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button