PolecaneArtykuły

Specjalistyczne maszyny budowlane

Inwestycja w maszyny budowlane jest z reguły na tyle dużym wydatkiem, że warto odpowiednio go przemyśleć. Tym bardziej, że dla większości firm nie kończy się ona na zakupie jednej lub dwóch maszyn. Zwykle jest to cały park pojazdów, jaki trzeba uzupełnić w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu usług. Z uwagi na fakt, że wydatek jest znaczny, należy ostrożnie podejmować decyzje. Dlatego – proponujemy zapoznanie się z tym krótkim poradnikiem na temat maszyn budowlanych. Opiszemy, jakie zastosowania mają pompy do betonu, kiedy przydadzą się równiarki drogowe oraz czym jest wozidło.

Pompy do betonu

Do czego służą pompy do betonu? To pojazdy, które pozwalają na dostarczenie ciekłego betonu wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. To rozwiązanie dla tych firm budowlanych, które nie mogą sobie zapewnić stałego dostępu do betonu na placu budowy. Na które z parametrów pomp warto zwrócić uwagę? Opisujemy poniżej!

Pierwsza i podstawowa sprawa to oczywiście rurociąg. A dokładniej – jego długość. Dlaczego jest to tak ważne? Odpowiednio długi, zapewni komfort pracy. Warto zatem wziąć pod uwagę to, jakiej długości możemy potrzebować. Ten parametr określa bowiem wysięg rurociągu.

Kolejna kwestia to wydajność. To parametr określany na podstawie wartości ciśnienia, jakie jest w stanie wytworzyć dane urządzenie. Wydajność pompy do betonu określana jest w barach. Oprócz tego, wydajność określa ilość betonu, jaką urządzenie jest w stanie podać w ciągu godziny pracy. 

Zobacz oferty używanych betoniarek i pomp do betonu: https://www.truck.pl/pl/c/maszyny-budowlane/betonomieszarki-i-pompy-do-betonu/

Równiarki drogowe  

W jakich zastosowaniach na budowie sprawdzą się równiarki? Krótko mówiąc, są to maszyny, które umożliwiają odspajanie gruntu. Równiarka jest więc pojazdem, który sprawdzi się głównie przy pracach związanych z budową czy remontami dróg. Używając równiarki można szybko wyrównywać nasypy, a nawet przygotowywać nawierzchnię pod różne struktury – od drogi, przez pobocze, aż po parking.

Osoby niezwiązane z branżą często mylą równiarki ze spycharkami. Jeżeli chodzi o wygląd to faktycznie – pojazdy te są względnie do siebie podobne. Warto jednak pamiętać o tym, że równiarki skrawają znacznie mniejsze grubości gruntu. Poza tym, w porównaniu ze spycharkami równiarka jest w stanie pracować nawet na niezbyt pofałdowanych powierzchniach. I jeszcze jedna kwestia. Równiarki mają lemiesz pochylony do tyłu. Dzięki temu, skrawanie gruntu jest znacznie łatwiejsze. 

Jak zbudowane są równiarki? Zawsze w grę wchodzi kilka elementów. Podstawowy to lemiesz, ale także czerpak czy zrywak. Oczywiście, elementy są wymienne i można zastosować pług śnieżny. To znacznie poszerza spektrum zastosowań równiarek. 

Wozidło

Wozidła technologiczne to jedne z najbardziej specjalistycznych pojazdów, które mogą znaleźć się na placach budowy. Wśród wozideł znaleźć można następujące rodzaje pojazdów:- przegubowe- obrotowe- dwudrogowe Jakiej firmy wozidła znajdziemy na rynku? Głównymi producentami, uznanymi w branży budowlanej, są takie marki jak choćby Volvo czy CAT. Możemy również znaleźć wozidło takich marek jak BELL, Thwaites czy Hydrema.

Czym właściwie jest wozidło?

Przy jakich zastosowaniach może się sprawdzić? Jednym z zastosowań takich pojazdów jest transport dużych ilości materiałów sypkich. Dzięki swojej konstrukcji, wozidła są w stanie wjechać w praktycznie dowolne miejsce. Dostosowane są do prac w bardzo trudnym terenie, a więc bez najmniejszego problemu dają radę nawet tam, gdzie zwykłe wywrotki nie są w stanie przejechać. 

Czy wozidło sprawdzi się w Twojej firmie? Jeżeli często masz do czynienia z realizacjami, które wymagają dostarczenia materiałów na budowę poza utwardzonymi drogami, to wozidło sprawdzi się perfekcyjnie. Mówiąc w dużym skrócie – są to pojazdy, które bez większego problemu dają radę tam, gdzie zwykłe ciężarówki nie są w stanie przejechać.

Zakup wozidła potrafi być ogromnym kosztem. Teoretycznie, możesz zdecydować się na wypożyczenie takiego pojazdu. Jednak wbrew pozorom wcale nie jest to takie tanie, jak to mogłoby się wydawać. Firmy wypożyczające wozidła budowlane z reguły mają tak ogromne ceny, że wcale nie jest to takie tanie.
Alternatywą dla zakupu nowego wozidła może być wybór używanego pojazdu. Wozidła pochodzące z drugiej ręki są wyraźnie tańsze niż nowe, choć trzeba zachować ostrożność przy ich zakupie. Ewentualny serwis czy remonty potrafią naprawdę mocno uderzyć po kieszeni. 

Sprawdź oferty wozideł: https://www.truck.pl/pl/c/maszyny-budowlane/wozid%C5%82a/

Gdzie kupić wozidła z drugiej ręki? Najlepszym miejscem będą specjalistyczne portale, poświęcone właśnie handlowi maszynami budowlanymi takich jak Truck.pl. Dlaczego nie warto szukać takich ofert na zwykłych portalach ogłoszeniowych? Pamiętajmy, że jest to na tyle specjalistyczny sprzęt, że firmy sprzedające wozidła profesjonalnie raczej tam się nie ogłaszają. A od przypadkowych sprzedawców raczej nie warto takich pojazdów kupować.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button