ArtykułyTechnika samochodowa

Samochody elektryczne Renault

Samochody elektryczne stanowią coraz częstszy widok na ulicach. Charakterystyczna zielona rejestracja powszechnieje z roku na roku, sugerując, że rozwój tej gałęzi motoryzacji przebiega bardzo dynamicznie. Elektryczne samochody stanowią przyszłość, czy ktoś tego chce, czy nie!

Co to jest samochód elektryczny?

Nie zagłębiając się przesadnie w szczegóły, auto elektryczne to pojazd, który napędzany jest wyłącznie przez energię elektryczną, akumulowaną przy pomocy zewnętrznego źródła zasilania. Energia ta najczęściej magazynowana jest w pokładowych akumulatorach.

Auta elektryczne Renault – przegląd oferty

Aktualna oferta Renault obejmuje cztery samochody elektryczne – https://www.renault.pl/samochody-elektryczne.html. Są to wersje E-Tech takich modeli jak Zoe, Megane, Kangoo oraz Master. Sprawdźmy zatem, co ma do zaoferowania każda z nich.

Elektryczne Renault Zoe E-Tech

Zoe to model, który rozpoczął elektryczną rewolucję Renault, otwierając całkowicie nową erą w historii francuskiego koncernu. Wszystko zaczęło się w 2013 roku, a kolejne wersje auta rozwijane są po dziś dzień.

Najnowsze Zoe E-Tech stanowi pochwałę technologicznego rozwoju. Jest to samochód, który zapewnia bardzo przyjemną, długodystansową jazdę – wszystko zależy od temperatury otoczenia, jednakże pełne ładowanie powinno pozwolić na przebycie ponad 300 km.

Zatem Renault Zoe E-Tech to auto, którym można spokojnie wyruszyć w większa podróż, jednakże jego środowiskiem naturalnym jest miasto, gdzie dostępność punktów ładowania jest znacznie większa. Nie można również zapomnieć o kompaktowych gabarytach. Stanowią one nie lada zaletę podczas przemieszczania się przez zatłoczone miejskie arterie.

Elektryczne Nowe Renault Megane E-Tech

Drugim samochodem elektrycznym oferowanym przez Renault jest Megane E-Tech. Ten pięciodrzwiowy hatchback posiada szereg zalety, do których należą:

 • wygląd zewnętrzny – wyrazisty tył, sportowa opadająca linia dachu, aerodynamiczny kształt, 20-calowe felgi, niskie okna oraz intrygujące lampy Full LED;
 • atrakcyjne i wygodne wnętrze – wysoka jakość wykonania i użytych materiałów;
 • duży zasięg – wynosi on zazwyczaj niecałe 400 km, a więc znacznie więcej niż większość kierowców przebywa w ciągu dnia;
 • integracja z usługami Google.

Elektryczne Nowe Renault Kangoo Van E-Tech

Kolejnym modelem, który doczekał się swojej 100% elektrycznej wersji jest Kangoo Van. Godnym uwagi jest fakt, że w cyklu mieszanym WLTP (światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich, ang. Worldwide Harmonized Light Vehicle Test Procedure) potrafi pokonać ok. 300 km.

Prócz tego Renault Van E-Tech cechuje się:

 • bardzo dużą przestrzenią ładunkową, która wynosi 3,9 m³ i powiększonym otworem bocznym o wielkości 1,45 m;
 • zdolnością holowania aż do 1,5 tony;
 • wysokim bezpieczeństwem jazdy, które zapewnia m.in. 17 zaawansowanych systemów wspomagania jazdy;
 • wsparciem nowoczesnym technologii takich jak np. system multimedialny Easy Link.

Elektryczne Renault Master E-Tech

Ostatnim z elektrycznej floty Renault jest Master E-Tech, a więc samochód dostawczy będący znakomitym wyborem dla przedsiębiorstw, które potrzebują pojemnego i niezawodnego pojazdu do transportu.

Do najważniejszych cech Renault Master E-Tech należą:

 • zasięg do ok. 200 km;
 • duża ładowność – jest on w stanie przewieźć towar o wadze 1.6 tony i objętości 13 m³;
 • opony o zmniejszonym oporze toczenia;
 • wydajny system rekuperacji;
 • tryb EKO.

No to jak, jesteś gotowy na elektryczną rewolucję? Jeśli tak, to rozpocznij ją razem z Renault!

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button