Artykuły

Przed zakupem auta online sprawdź opinie o internetowym sklepie e-sprzedawcy

Zakup samochodu to poważny wydatek. Jeżeli chcesz kupić auto nowe albo używane, z którego będziesz korzystać przez lata, sprawdź opinie o sprzedawcy przed podjęciem decyzji. Gdzie szukać opinii o internetowych sprzedawcach aut?

Jak szukać opinii o e-sklepach z samochodami?

Zanim przeznaczysz oszczędności na zakup nowego lub używanego samochodu ze sklepu internetowego, postaraj się poznać jak najwięcej opinii z różnych źródeł. Jak zacząć poszukiwanie ocen? Internauci zazwyczaj wybierają jedną z dwóch dróg:

  1. Poszukaj informacji o najbardziej zaufanych komisach lub salonach samochodowych w Twojej okolicy, które prowadzą również sprzedaż aut w Internecie. W ten sposób bez wychodzenia z domu wybierzesz najlepszy pojazd, a potem szybko dotrzesz do miejsca odbioru swoich nowych czterech kółek.
  2. Nie zawężaj kręgu poszukiwań do sprzedawców w swoim regionie, ale np. do konkretnej marki, a nawet modelu samochodu. Twój volkswagen sprawuje się bez zarzutu, ale powiększająca się rodzina zachęca Cię do kupienia większego auta? Poszukaj modelu kombi w doskonałym stanie, nawet jeśli musisz pojechać po niego do innego województwa. A może chcesz zamienić starszego Opla Merivę na nowszą wersję? Internet ułatwia poszukiwania. Kiedy znajdziesz już konkretny e-sklep z upatrzonym modelem samochodu, zacznij czytać oceny wystawione przez jego dawnych klientów.

Face to face czy on-line? Jak pytać znajomych o opinie?

Zawsze warto zasięgnąć również opinii najbliższych. Pytanie o doświadczenia możesz zadać współpracownikom podczas firmowego lunchu albo rodzinie w trakcie niedzielnego obiadu w większym gronie. Wielu ciekawych informacji możesz dowiedzieć się także od zaufanych specjalistów, np. diagnosty, mechanika i elektryka samochodowego, którzy od lat dbają o Twoje cztery kółka.

Znacznie lepszym miejscem na pozyskanie od razu wielu opinii są media społecznościowe. Zadane pytanie trafia bowiem do szerszego grona. Twoi znajomi, którzy nie korzystali jeszcze z e-sklepów z autami, mogą na swojej tablicy zadać pytanie własnym znajomym. W ten sposób masz szansę na zebranie znacznie większej liczby recenzji niż w tradycyjnej rozmowie.

Gdzie szukać informacji o konkretnym e-sklepie, w którym chcesz kupić samochód?

  1. Wizytówki Google. Znajdziesz w nich wiele informacji o sprzedawcy, ale przede wszystkim to, co interesuje Cię teraz najbardziej – średnia wszystkich ocen w postaci gwiazdek i dłuższe komentarze.
  2. Potężne e-commerce, takie jak Allegro. Nawet jeżeli kupujesz bezpośrednio od e-sprzedawcy, to poznaj informacje zamieszczone na jego stronie przez Allegrowiczów, którzy skorzystali z jego oferty.
  3. Oficjalne strony e-sklepu w mediach społecznościowych. Oceny i recenzje dotyczące firmy widać w informacjach na temat firmy, której dotyczy strona na Facebooku (tzw. fanpage). W poszukiwaniu opinii wczytaj się też w komentarze pod postami i sprawdź, jak sklep na nie reaguje. Jeżeli jest pomocny, to świetnie.
  4. Serwisy o innym charakterze, takie jak https://www.gowork.pl. Choć wciąż uznaje się go za źródło informacji o pracodawcach, to warto wiedzieć, że także klienci mogą zostawiać swoje oceny i opisywać doświadczenia na GoWork. Jak je odróżnić? Tuż pod datą wystawienia komentarza znajdziesz informację, czy jego autor określił się jako pracownik, kandydat czy klient.

Kupno samochodu w Internecie warto poprzedzić poznaniem opinii o sprzedawcy. Dzięki temu spokojnie i z rozwagą podejdziesz do transakcji i zyskasz spokój, że masz do czynienia ze sprawdzonym e-commerce.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button