PolecaneArtykuły

Potrzebujesz floty samochodów? Sprawdź wynajem długoterminowy.

Prowadzisz firmę? Chcesz zbudować niewielką flotę z możliwie niskimi kosztami użytkowania i atrakcyjnym finansowaniem? Koniecznie sprawdź wynajem długoterminowy aut.

To idealna alternatywa dla zakupu samochodów na własność, ale i dla leasingu. W tym artykule opiszemy, na czym dokładnie polega wypożyczenie samochodu w ramach wynajmu długoterminowego oraz ile kosztuje taki wynajem samochodu w Warszawie na dłuższy okres.

Wynajem długoterminowy aut – jak to działa?

W tej formule, użytkownik płaci abonament za możliwość korzystania samochodu. Kwota zobowiązania jest stała i określona umową zawartą na początku okresu wynajmu. Co ważne, opłata za wypożyczenie samochodu pokrywa już większość kosztów związanych z eksploatacją pojazdu. W kwocie abonamentu zawarte już są:

  • Ubezpieczenie
  • Koszty przeglądów serwisowych
  • Wymiany elementów eksploatacyjnych
  • Koszty ewentualnych napraw

Tylko policz, o ile taniej Cię to wyjdzie. Nie musisz martwić się o wydatki w przypadku awarii, podobnie jak o ciągle rosnące stawki ubezpieczenia OC. A przecież użytkując samochód zarejestrowany w Warszawie czy okolicy musisz liczyć się z wyższymi wydatkami na polisę niż w innych regionach kraju.
Wypożyczenie samochodu – jakie koszty po stronie użytkownika?
Wynajem długoterminowy samochodu jest po prostu znacznie tańszy niż jego zakup. Opłaca się już przy jednym aucie! Przykładowe koszty jakie ponosi użytkownik to:

  • Tankowanie
  • Opłaty za parkowanie

Do tego jeszcze dochodzi kwota abonamentu, która z reguły jest skalkulowana na atrakcyjnym rynkowo poziomie. I już w tak niskiej kwocie możesz cieszyć się zupełnie nowym autem. A im więcej samochodów, tym tańsza eksploatacja floty pojazdów.
Czyli – nowe auto w kwocie niższej niż używane!

Potrzebujesz floty samochodów? Sprawdź wynajem długoterminowy. 2

Wypożyczenie samochodu – nieograniczona mobilność

Kupując samochód służbowy na potrzeby swojej firmy chcesz, aby zapewnił on Tobie i Twojemu biznesowi nieustanną mobilność. Czasem jednak się zdarza, że auto zostaje na chwilę unieruchomione – bo na przykład zdarzyła się awaria. Owszem, w nowym aucie raczej mała jest na to szansa, ale ryzyko zawsze jest. Tak samo jak stłuczka – przecież w tak gęstym ruchu jaki panuje w Warszawie i okolicach naprawdę nie jest o nią trudno!

Jeżeli zdecydujesz się jednak na wynajem długoterminowy samochodu, to nie musisz się martwić o to, że niespodziewane sytuacje zatrzymają Twój biznes. Jak pisze na swojej stronie internetowej jedna z firm oferujących wynajem samochodu w Warszawie na dłuższy termin, w razie takich sytuacji przysługuje Ci w pełni sprawne auto zastępcze! I to zupełnie za darmo – czyli w kwocie abonamentu.

Wypożyczenie samochodu bez zobowiązań!

Nie musisz już wiązać się z autem na długie lata! Wynajem długoterminowy pozwoli Ci wybrać auto na dowolny termin – możesz je użytkować tak długo jak tylko potrzebujesz, a po zakończeniu wynajmu po prostu wymienić je na inne! Nie obchodzi Cię utrata wartości czy inne problemy z autem.

Wynajem czy leasing?

Koszty są podobne, natomiast wynajem ma jedną, bardzo istotną zaletę w stosunku do leasingu – nie wymaga żadnego wkładu własnego. Nie da się ukryć – to spory atut! Szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz kilku aut do swojej firmy.

Wynajem długoterminowy – jakie auta?

Poszukujesz auta miejskiego, idealnego do poruszania się po Śródmieściu stolicy? A może kompaktowego kombi, które sprawdzi się zarówno w zakorkowanej Warszawie i dzielnie poradzi sobie na trasie?

Niezależnie od tego jakiego samochodu potrzebujesz, w ofercie firm realizujących wynajem długoterminowy aut bez problemu znajdziesz odpowiadający swoim potrzebom model. Nawet prestiżową limuzynę dla przewozów VIP – jak choćby Toyota Camry. Ewentualnie modnego SUV-a, jak Toyota RAV4.
Ochrona środowiska jest dla Ciebie ważna, a jednocześnie zależy Ci na ochronie środowiska? Wybierz auto z silnikiem hybrydowym. Takie samochody jak choćby Toyota C-HR to modny crossover, któremu niestraszne miejskie krawężniki, a przy tym jest bardzo przyjazny środowisku. To idealne rozwiązanie do miasta – redukujesz smog, a przy tym cieszysz się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button