Artykuły

Monitoring GPS pojazdów firmowych… oraz prywatnych

Żyjemy w bardzo dogodnych czasach. Dzięki technologii satelitarnej możemy liczyć na łączność, o której nasi przodkowie nawet nie śnili. Oznacza to, że monitoring GPS jest na wyciągnięcie ręki każdego przedsiębiorcy, który chce mieć pod kontrolą zasoby swojej firmy. Ale nadajniki satelitarne mają kilka innych zastosowań. Porozmawiamy o tym przez chwilę.

Monitoring floty pojazdów

Lokalizator GPS zainstalowany w kilku ciężarówkach to świetne rozwiązanie na monitorowanie dostawy, jak i zarządzanie flotą pojazdów. Zwłaszcza mniejsze firmy powinny skorzystać z takiej technologii, ponieważ przyczynia się ona bezpośrednio do optymalizacji korzystania z maszyn. Nie jest tajemnicą, że eksploatacja aut ciężarowych to realny koszt dla przedsiębiorcy. Obroty silnika i inne parametry powinny być trzymane w ryzach, żeby ograniczyć zużycie sprzętu. Lepsze zarządzanie pozwala więc na zmniejszenie kosztów ogólnych oraz ryzyka awarii.

Profesjonalny monitoring gps to również kontrola paliwa w czasie rzeczywistym. Zwłaszcza teraz, gdy rynek energetyczny stoi pod znakiem kryzysu, konsumpcja olejów napędowych mocno uderza po portfelu. Silniki aut ciężarowych w końcu nie należą do najbardziej oszczędnych urządzeń, w związku z czym dobre nadajniki GPS są wręcz nieocenione. Po prostu przyczyniają się do zwiększenia wydajności, redukując koszty transportu zarazem.

Lokalizatory GPS w samochodach osobowych

Istotne jest również to, że monitoring samochodów firmowych pozwala lepiej kontrolować samych pracowników mobilnych. Rzecz w tym, że nadużywanie aut służbowych to dość powszechne zjawisko. Żaden przedsiębiorca nie powinien pozwalać pracownikom używać pojazdów więcej, niż jest to potrzebne. Chodzi chociażby o kwestie ubezpieczeniowe albo korzystanie z auta niezgodnie z jego konstrukcją. Dzięki lokalizacji GPS pracodawca może udowodnić nadużycia ze strony pracowników, co pozwoli wyciągnąć stosowne konsekwencje.

Ale porządny nadajnik będzie też przydatny, jeśli miałoby dojść do kradzieży samochodu. Pojazdy zarówno firmowe, jak i prywatne mogą zostać łatwo namierzone, w czym z pewnością pomoże funkcjonalna aplikacja mobilna.

Ile kosztuje dobry monitoring GPS?

Nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Fachowy monitoring gps to nie tylko sprzęt, ale i usługa świadczona często poprzez abonament. Wycena wymaga indywidualnych konsultacji oraz dopasowania pod konkretne potrzeby. Sprawa jest więc dość elastyczna, lecz to tylko dodatkowy jej plus, nieprawdaż?

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button