Artykuły

Jak wykupić dobre AC na stare auto?

Twój samochód przeżył już swoje, ale nie chcesz się z nim rozstawać. Zależy Ci jednak na uzyskaniu szerszej ochrony ubezpieczeniowej w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Sprawdź, czy i na jakich warunkach wykupisz AC. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę.

AC jest dobrowolnym ubezpieczeniem, które zapewnia szeroki zakres ochrony. Dzięki takiej polisie kierowca może czuć się dużo bezpieczniej – wie, że w razie zdarzenia to ubezpieczyciel przejmie na siebie finansową odpowiedzialność. Aby jednak zakup ubezpieczenia okazał się strzałem w dziesiątkę, trzeba podjąć przemyślaną decyzję.

Dobre AC na stare auto – jak wybrać?

Dobre ubezpieczenie AC na stare auto powinno spełniać kilka kryteriów. Należy zatem wziąć pod uwagę między innymi:

  • zakres ochrony
  • wyłączenia odpowiedzialności,
  • możliwość płatności w ratach (odciąży to domowy budżet).

Warto także sprawdzić, czy ubezpieczyciel akceptuje rocznik pojazdu. Może się bowiem okazać, że – jeśli samochód jest zbyt wiekowy – nie będzie można wykupić polisy w pełnym zakresie.

Jak zmniejszyć cenę AC?

Ubezpieczyciel zaproponował AC z bardzo wysoką składką? Wcale nie musisz godzić się na takie rozwiązanie – istnieją sposoby na zredukowanie kosztów. Co możesz zrobić?

  • Porównaj oferty w Internecie

AC dla starego samochodu na rankomat.pl szybko wyliczysz. Wystarczy wypełnić formularz, aby otrzymać informację zwrotną o wysokości składek w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet do 50% – tyle średnio wynoszą różnice między najdroższym a najtańszym AC.

  • Zmień warunki umowy

Sprawdź, na jakich warunkach podpisywana jest umowa. Być może wystarczy wybrać wariant kosztorysowy likwidacji szkód, ustalić wartość udziału własnego w szkodzie lub wartość franszyzy integralnej? Są to elementy, które pomogą obniżyć wysokość składki.

Pomyśl o mini AC

Jeżeli cena pełnego AC jest dla Ciebie nie do zaakceptowania, rozważ wykupienie polisy z mniejszym zakresem ochrony. Tak zwane mini casco pozwala uzyskać wsparcie ubezpieczyciela, np. w razie szkody całkowitej, szkody wywołanej przez działanie żywiołów, kradzieży. Wyłączona jest ochrona w razie szkód z winy kierowcy czy na skutek zderzenia ze zwierzęciem itp.

Wykupienie dobrego ubezpieczenia AC jest możliwe. Jeśli jednak taka polisa nie będzie opłacalna w przypadku starego samochodu (wysokość składki będzie ogromna), wówczas warto pomyśleć o minicasco.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button