Artykuły

Jak dbać o koła samochodowe?

Jak dbać o koła samochodowe? Jakie preparaty warto używać do czyszczenia felg aluminiowych? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w poniższej treści. 

Każdy miłośnik motoryzacji dba o to, aby jego własne auto prezentowało się fenomenalnie. Nie chodzi tylko o utrzymaniu w czystości wnętrza pojazdu czy dbanie o karoserię. Mamy również na myśli koła, felgi oraz nadkola. To elementy, które większość z nas pomija, jednakże dla pasjonaty są równie ważne, jak inne części samochodu. Jakie kosmetyki samochodowe sprawdzą się do mycia felg aluminiowych i ogólnie pielęgnacji kół? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Jak dbać o koła samochodowe?

Jeśli chodzi o kosmetyki samochodowe, dziś na rynku można znaleźć wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji auta. Dostępne są między innymi rozwiązania do czyszczenia nadwozia, w tym woski, politury czy powłoki. Ponadto wielu zainteresowanych nierzadko sięga po preparaty przeznaczone do polerowania lakieru – na przykład pasty polerskie, gąbki czy nawet maszyny. Dobierając odpowiedni produkt, możesz samodzielnie wypolerować swój samochód i uzyskać taki efekt, jak w warsztacie. Poza samymi kosmetykami do mycia samochodu, można znaleźć także specjalne preparaty do wnętrz. Jeśli interesują Cię produkty, dzięki którym będziesz mógł dokładnie wyczyścić wnętrze swojego samochodu, pamiętaj o tym, aby wybierać odpowiednie rozwiązania – na przykład preparaty przeznaczone do czyszczenia tapicerki skórzanej lub takiej, która została wykonana z alcantary.

Wielu zainteresowanych kosmetykami samochodowymi zapomina o najważniejszym – a mianowicie o dokładnym czyszczeniu kół. Jakie kosmetyki samochodowe do pielęgnacji kół warto mieć na wyposażeniu? Przede wszystkim specjalne środki do mycia felg, dzięki którym bez problemu wyczyścisz każdy zakamarek, usuwając skutecznie nagromadzone w nim zanieczyszczenia. Warto zwrócić uwagę również na specjalne preparaty do mycia opon. To środki przeznaczone do czyszczenia nie tylko opon, ale i innych gumowych elementów. Taki produkt jest w stanie nie tylko usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia z powierzchni opony, ale również przeciwutleniacze, które z reguły odpowiadają na nieestetyczne ich brązowienie.

Nie zapomnij również o produktach do konserwacji i nabłyszczania. Kiedy już wyczyścisz felgi i opony, w ostatnim etapie powinieneś je zarówno nabłyszczyć, jak i odpowiednio zabezpieczyć przed – na przykład – solą, promieniowaniem UV czy innymi drogowymi zanieczyszczeniami. Ponadto regularna konserwacja i nabłyszczanie kół sprawiają, że opony nie tracą swojego koloru oraz wolniej się zużywają.

Czym czyścić felgi aluminiowe?

Jakie preparaty do mycia felg aluminiowych warto kupić? Przede wszystkim takie, które zapewniają łatwe usuwanie nawet najbardziej uporczywych zanieczyszczeń. Ponadto, pamiętaj o tym, aby decydować się na środki bezpieczne i w żadnym stopniu nieinwazyjne dla aluminium. Coraz większą ostatnią popularnością cieszą się również specjalne płyny do mycia felg z tak zwanym efektem krwawienia. Efekt powstaje na skutek chemicznej reakcji podczas zetknięcia się płynu z osadem z klocków hamulcowych. Dzięki temu zanieczyszczenia rozpuszczają się, czego skutkiem jest zabarwiona na kolor purpurowy lub czerwony felga. Jeśli osad znajduje się w zakamarkach, do których masz utrudniony dostęp, koniecznie użyj specjalnej szczotki do czyszczenia felg, aby z łatwością usunąć zanieczyszczenie. Ostatni etap czyszczenia felgi płynem z efektem krwawienia jest precyzyjne spłukanie środka mocnym strumieniem wody.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button