Artykuły

Jak bezpiecznie kupić używany samochód – poradnik świadomego konsumenta

Zakup samochodu to zawsze poważna inwestycja, która obciąża domowy budżet i najczęściej podejmowana jest raz na kilka lat. Dlatego zanim zapadnie decyzja i podpiszemy umowę, warto zastanowić się, czy jesteśmy w stanie samodzielnie ocenić stan pojazdu. A może lepiej zawierzyć specjalistom, którzy doradzą nam profesjonalnie?

Kupuj tylko u pewnych sprzedawców

Nietrafiona inwestycja może okazać się przysłowiowym „workiem bez dna”. Zwłaszcza jeżeli kupujemy kilkuletni (a co gorsza, kilkunastoletni) samochód od niesprawdzonego sprzedawcy, po okazyjnej cenie. Bardzo często okazuje się, że w samochodzie jest „coś do zrobienia”, tyle że koszty napraw szybko zaczynają przerastać wysokość zapłaconej kwoty.

Niestety, w dobie Internetu jedynie przybyło nieuczciwych sprzedawców, chcących jak najszybciej pozbyć się pojazdu, którego stan techniczny – delikatnie mówiąc – nie spełnia standardów bezpieczeństwa, o wymaganiach dotyczących estetyki i komforcie jazdy nie wspominając. Czy jest na to dobra rada? Okazuje się, że tak.

Przede wszystkim szukajmy samochodów używanych u autoryzowanych przedstawicieli danej marki, oferujących system certyfikacji i udzielających kompleksowej gwarancji na samochody używane.

Jednym z takich salonów jest Mercedes-Benz Warszawa. W ofercie salonu znajdziemy używane Mercedesy osobowe klas Compact oraz Limousine, a także kabriolety i dostawcze Vany. Sprzedawane samochody są nabywane od pierwszych właścicieli. Zostały dokładnie sprawdzane pod względem technicznym, a dealer objął je gwarancją i certyfikacją, które zmniejszają niemal do zera ryzyko ujawnienia się wad, usterek i konieczność ich naprawy.

Dzięki profesjonalnemu podejściu sprzedawców nie musimy obawiać się, że w toku użytkowania wyjdą na jaw przebite numery VIN, niejednolita grubość lakieru świadcząca o stłuczce albo zapisy o awariach w pamięci komputera pokładowego.

Kupno samochodu w salonie Mercedes-Benz Warszawa to gwarancja profesjonalnej obsługi. Pracownicy salonu chętnie zaprezentują nam wnętrze wybranego modelu oraz jego specyfikację techniczną, a w razie potrzeby, wybiorą się z nami na jazdę próbną.

Dbaj o formalną stronę transakcji

Duża część prywatnych sprzedawców dziwi się, kiedy słyszy o pisemnej umowie finalizującej transakcję. Niestety, w Polsce nadal pokutuje mit załatwiania spraw poprzez „dogadanie się”.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że kupując skomplikowany technologicznie samochód, łatwo o przeoczenie wady. Jeżeli nie podpisaliśmy umowy, w toku ewentualnego sporu trudno będzie nam wykazać, że w ogóle przekazaliśmy komuś nasze pieniądze.

Decydując się na współpracę z dealerami marki – jak salon używanych samochodów Mercedes-Benz Warszawa – niczym nie ryzykujesz. Pracownicy dealera dbają o formalną stronę transakcji, a Ty możesz być pewien, że wybrałeś dobrze.

Kupno samochodu używanego wymaga szerokiej i profesjonalnej wiedzy. Jeżeli jej nie posiadasz, a chcesz spać spokojnie, warto zaufać profesjonalistom. Specjaliści z salonu Mercedes-Benz Warszawa z pewnością znajdą dla nas bezpieczne, wygodne i luksusowe rozwiązanie.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button