Artykuły

Dlaczego musisz mieć wideorejestrator w swoim pojeździe?

Wideorejestratory samochodowe to nowoczesne urządzenia, których funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do nagrywania, chociaż ta oczywiście jest tutaj najważniejsza. Bo jak się okazuje, to waśnie nagrania z kamery samochodowej mogą przyczynić się do sprawiedliwości, której czasami nie potrafią wyegzekwować powołane do tego służby. Dlaczego warto mieć wideorejstrator w swoim pojeździe? Na jaką kamerę postawić? Już odpowiadamy!

Nagrania kamerą samochodową – dowód, który zmienia wszystko!

Wideorejestrator samochodowy ma za zadanie rejestrować to, co dzieje się na drodze w czasie jazdy. Takie nagranie ma z reguły chronić przede wszystkim nas, czyli kierowców poruszających się samochodem wyposażonym w kamerę, czy to przed mandatem czy trudnościami w  wyegzekwowaniu należnego odszkodowania. I jak najbardziej tak jest.

Czasami jednak kamera samochodowa może pomóc innym uczestnikom ruchu drogowego, którzy ulegli wypadkowi, a sami nie mieli kamerki. Wtedy nagranie z naszego pojazdu może być dowodem również w ich sprawie. Staje się to tym bardziej istotne, kiedy w wypadku giną ludzie.

Dlaczego musisz mieć wideorejestrator w swoim pojeździe?

Tragiczna sytuacja, którą warto tutaj przytoczyć, to wypadek na autostradzie A1, w której zginęła trzyosobowa rodzina. Tylko za sprawą nagrań wideorejestratorów w samochodach innych kierowców, można było ustalić prawidłowy przebieg zdarzenia, gdzie do wypadku doprowadził inny pojazd, poruszający się (jak ustalili później biegli) z prędkością ponad 300 km/h.

W pierwszej wersji policja w ogóle nie wzięła pod uwagę udziału innego pojazdu w zdarzeniu, chociaż kilkaset metrów dalej stał on rozbity. Gdyby nie kamery samochodowe innych kierowców i dowody z nagrań, sprawca śmiertelnego wypadku pozostałby całkowicie bezkarny, ponieważ nikt by go nie powiązał z tym zdarzeniem!

Tym samym na pytanie, dlaczego musisz mieć wideorejestrator w swoim pojeździe, odpowiedź dotyczy nie tylko naszego własnego bezpieczeństwa, ale także sprawiedliwości dla innych uczestników ruchu!

Kamery samochodowe – na co postawić?

Na rynku znaleźć można niezwykle szeroki wybór wideorejestratorów. Różnią się one między sobą zarówno jakością nagrywania, jak i funkcjonalnością oraz ceną. Ponadto do wyboru mamy kamery jednokanałowe, dwukanałowe i trzykanałowe. W praktyce są to wideorejestratory rejestrujące obraz z przodu, z przodu i z tyłu oraz z przodu, tyłu i w środku.

Dlaczego musisz mieć wideorejestrator w swoim pojeździe? 2

Dla osób szukających rozwiązań budżetowych doskonale sprawdzą się takie urządzenia jak:

  • Mio MiVue C545 (kamera jednokanałowa)
  • 70mai A500S PRO Plus Dual Set (kamera dwukanałowa)
  • VIOFO T130 3CH (kamera trzykanałowa)

Są to kamery samochodowe z rankingu dostępnego na https://www.wideorejestratory24.pl/, gdzie znalazły się wideorejestratory, które można zaliczyć do najlepszych na rynku!

Wideorejestrator 3w1, czy warto?

Kamery samochodowe 3w1 to full opcja, która pozwala rejestrować nagrania z przodu i tyłu pojazdu oraz z jego wnętrza. Takie rozwiązanie jest nieco droższe niż wideorejestrator typu dual czy przednia kamerka, jednak daje o wiele szerszy zakres bezpieczeństwa. Sprawdza się szczególnie wtedy, gdy podróżujemy z pociechami na tylnym siedzeniu i chcemy mieć dokładny podgląd na to, jak się zachowują. Jest to również świetne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju kierowców zawodowych pracujących na taksówkach czy w Uberze lub osób oferujących przejazdy w takich aplikacjach jak BlaBlaCar.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button